23 yaşındaki İngiliz anne Alice Payne, 38 haftalık bir erkek bebek dünyaya getirdi. Peki ne var bunda diyebilirsiniz, Bu doğumu diğer doğumlardan ayıran özellik ise, annenin doğum sırasında uyuması. Uyandığında bebeği kucağına almıştı.

Peki bu alternatif bir doğum yöntemi olabilir mi?

Tabi ki doktorlar bu konuda bir şey söylemiyorlar. Bu durum tamamen anne ve bebeğin şanslı olması ile alakalı.

İngiltere de öğretmenlik yapan, Alice Payne doğum öncesi kontrollerinde bebeğin hal ve hareketlerini gözetleyen NST cihazının azizliğine uğramış. Cihaz ölçümlerde bebeğin hareketsiz olduğunu ve doğum için gerekli sancıların sağlanmadığını söyleyince. Apar topar doğuma alınmış.

Uyku Halinde Doğum Yapan Anne
Uyku Halinde Doğum Yapan Anne

24 saat süre ile doğum beklenmiş ama gerçekleşmeyince suni sancılar ile doğum hızlandırılmak istenmiş. Ancak bu seferde genç anne ağrıya dayanamamış ve doktorlardan ağrı kesici istemiş. Doktorlar kontrollü olarak ağrı kesici vermişler.

Uyayarak Doğum Yapan Anne
Uyayarak Doğum Yapan Anne

Ağrı kesici ilaçların etkisi ile rahatlayan anne doğum beklerken uykuya dalmış. Ancak uykuya dalan annenin doğumu devam etmiş, anne ıkınmayı bırakmamış. Doktorlarında çok şaşırdığı bu olayda, anne 1 saat sonra uyandığında ise bebeğini kucağında görmüş.

Uykusunda Doğuran Anne
Uykusunda Doğuran Anne

Anne doğuma anını tam yaşayamadığı için biraz üzgün olsa da az acı ile çocuğunu doğurmuş olmaktan pek mutluymuş.

Bir sonraki bebeklerinin doğumunda ise uyanık kalmayı deneyecekmiş 🙂

 

1 YORUM

  1. Bir çok kadının korkulu rüyasıdır doğum yapmak, bu şekilde bir doğum yöntemi olur ise mutlaka çok fazla talep alacaktır. Güzel yazı için emeğinize sağlık.

CEVAP VER