Google uzun zamandır konuşulan gerçeklik gözlüğü Google Daydream i açıkladı.2014 yılından beri devam eden VR atağının en gelişmişi dün tanıtıldı.

google-day-dream-vr

4 Ekim 2016 tarihinde Google, düzenlediği etkinlikle akıllı telefonlarını tanıttı.Ancak akıllı telefonların yanına önemli bir ürün daha vardı Google Daydream .

Aslında Google Daydream türünün ilk örneği değil, ancak diğerlerinden farklı.Samsung’un Gear VR gibi uyumlu telefonlarda en iyi sanal gerçeklik imkanı sağlayacak.Asıl farkı yaratan ise gözlük ile beraber kullanılacak olan kumanda.Teknoloji severler burada da hemen Htc Vive da da bu özellik var diyeceklerdir.Google Daydream’in kumandasının farkı gerçekten bir kumandaya benzemesi.

Google Daydream anlatılırken iki önemli farka vurgu yapıldı.Bunlardan ilki konfor. Google Daydream konforlu ve hafif.Hava geçiren kumaşı ile övgü alan konular arasında. Diğer firmaların sanal gerçeklik gözlükleri plastik parçalardan oluşuyor.

İkinci fark ise işletim sistemi ve entegrasyon olarak öne çıkarıldı. Google Daydream’i Google’ın üretiyo olması ve kendine uyumlu telefonlarda çalışması başka bir sonuç getiremezdi zaten.Neden böyle bir övgü yaptılar anlamadım.

Google Daydream bir çok içerikle beraber gelecek. Geliştiricilere de açık olan ürün, henüz geliştiricileri beklemeden de Youtube, Google Street View ve Google Fotoğraflar gibi bir çok içeriğe sahip.

En önemli konu ise Google Daydream’in fiyatının ne kadar olacağı. Daydream Kasım 2016’da  üç renk seçeneği ile tüketicilere sunulacak ve fiyatı 79 dolar olarak açıklandı.

CEVAP VER