Merkezi Amerika’da bulunan ve sektörünün en önemli şirketlerinden biri olan Yahoo, 2014 yılında hackerlar tarafından saldırıya uğramıştı.Bu saldırı da 500 milyon kişinin kullanıcı bilgilerinin ele geçirildiği öğrenildi.

yahoo

Konuyla ilgili Yahoo bir açıklama yaptı.Yapılan açıklamaya göre  500 milyon kullanıcının adı, e-posta adresi, telefon numarası, doğum tarihi, karıştırılmış şifresi, güvenlik sorusu ve cevaplarının bilgisayar korsanlarının elinde bulunduğunu söyledi.

Yapılan saldırının Devlet Destekli kişiler tarafından yapılmış olabileceğini belirten şirket, saldırının gerçekleştiği tarih olan 2014 yılından bu yana şifresini değiştirmeyen kullanıcılardan şifrelerini değiştirmesini istedi.

Banka hesapları,kredi kartı ve banka kartı bilgilerinin korsanların elinde olup olmadığını araştırdıklarını belirten şirket, korsanların hala şirket ağında olduğuna dair bir kanıt bulamadıklarını açıkladı.

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Yahoo bile bu duruma düşebiliyorsa dünyada hiç kimsenin kişisel bilgileri güvende değil.

Kaynak : AA

CEVAP VER