Rusya’da düzenlenecek 2018 Fifa Dünya Kupası Elemelerinde, 2. maçımızı Konya’da Ukrayna’ya karşı oynadık. ilk yarı 3 dakika içinde yediğimiz 2 golle 2-0 geriye düştüğümüz maçı, 2-2 ye getirdik ancak önde geçecek golü bir türlü bulamadık. 

turkiye-ukrayna-milli-mac

Maç 2-0 olana dek topla oynayan, ama sahada istediklerini bir türlü yapamayan millilerimiz, maç 2-0 olduktan sonra bir nebze olsun toparlandılar. İlk yarının sonuna doğru baskıyı iyice arttıran millilerimiz sağlı sollu üst üste ortalardan sonra kazanılan bir korner atışında uzatmalar oynanırken Ozan Tufan’ın kafa gölü ilk yarı bitmeden skoru 1-2 ye getirdiler.

turkiye-ozan-tufan

İkinci yarıya iki değişiklik ile başlayan Fatih Terim, Hakan Balta ve Enes Ünal oyundan aldı, Tolga Ciğerci ve Kaan Ayhan oyuna girdi. İkinci yarıda daha etkili görünen milliler son dakikaya kadar golü kovaladı, 2. gölü arayan millilerimiz kalesinde de tehlikeli pozisyonlar yaşadı, bu noktada kaleci Volkan Babacan’ın dikkati ve bazende şansımızın yardımı ile kalemizde başka gol görmeden, aradığımız ikincü golü Hakan Çalhanoğlunun ayağından penaltı atışı ile bulduk.

Skor eşitliği ardından adeta Ukrayna kalesini ablukaya alan millilerimiz 3. golü bulamadı ve maç 2-2’lik skor ile sona erdi.

Millilerimizde maçın etkili oyuncuları olarak , Emre Mor, Hakan Çalhanoğlu, Mehmet Topal ve Kaleci Volkan Babacan göze battı.

2. Maçlar Ardından Puan Durumu

alinan-sonuclar

puan-durumu

Stadı tamamen dolduran Konyalı taraftarların yaptığı şovlar ile takımımıza son dakikaya kadar destek oldular. Bir an olsun susmayan taraftarlar, 3. gol için en az futbolcularımız kadar yoruldular. Millilerimiz Konya’da oynadıkları 4 maçta da yenilmedi, 2 galibiyet 2 beraberlik aldılar.

turkiye-ukrayna-milli-mac-stadyum

turkiye-ukrayna-milli-mac-stadyum-2.jpegturkiye-ukrayna-2-2

Maç sonu Fatih Terim’in Açıklamaları,

Başlangıcımız iyi olmadı, ama ne kadar olaylardan sıyırmaya, ayırmaya, korumaya da çalışsak, demek ki etkilendiler. Çok kötü bir oyun, başka bir izah tarzı yok”

İkinci yarıda giren arkadaşlarımız baya iyi koştular, iyi mücadele ettiler. Memnunum ama skordan memnun değiliz. 2-0’dan 2-2’ye gelmek bizim için önemlidir. Türkiye standartlarının üstünde koşuyoruz belki ama rakipten 7 kilometre… Konuşmadık henüz ama oyuncular etkilenmiş gözüküyorlar. Oyuncu değişikliklerini yaparken birçoğunun yüzünde o ifadeyi görüyorsunuz. Oyuncularınızı tanıdığınız için üzülüyorsunuz ama oyun devam ediyor. Bazıları bunu kaldıramıyor, kim hangi derece bilmiyorum ama başlangıçta hepimizin ortak kararı bu. Futbol dışı olayların milli takıma yansımaması lazım ama bazen böyle oluyor.

Çok maç var ama söylemek zorundayım daha birçok maç var.Çok şey değişir. Biz İzlanda ile oynadıktan sonra 2 deplasman oynamış oluyoruz. Herkes herkesi her yerde yenebilir. Kaybetmemek önemli ama kazanamamak da bir o kadar bizim aleyhimize üzücü. Bugün tek tesellimiz bazı gençlerimizin bizi mutlu etmesi. 2-0’dan sonra ortaya çıkan başkaldırış ve geri dönüş sevindiricidir. Önümüzdeki dönem savaşan bir takım çıkacağı düşüncesindeyim. Kaybetmemek güzel ama kazanmak isteyen ve bunu insanımıza aşılamak isteyen birisiyim.Finlandiya maçı bizim için çok kritik bir maç olarak gözüküyor.”

KAYNAK:TFF,Ajanslar

CEVAP VER