A- Milli Futbol takımımız tarihinde hiç yenemediği İzlanda karşından yine mağlup ayrıldı. (6 maç  5 mağlubiyet 1 beraberlik). 90 Dakika sonucunda İzlanda Milli Takımının 2-0’lık üstünlük ile maçtan ayrıldı. Maç öncesi Fatih Terim’in dediği gibi maçın favorisi İzlandaydı ve bu oyuna da yansıdı.

emre-mor-hakan-calhanoglu

Maç sonrası Fatih Terim’in sözleri;

“İzlanda’yı tebrik ederek başlamak istiyorum. İlk yarıda golden sonra sonuna kadar çok da iyi oynadığımız söylenemez. Hava şartlarının etkisi olmuş olabilir. İzlanda ile havadan başa çıkmak zor. Onlar havaya kaldırdıkça, biz yere indirmek istedik. Ozan’ın birden bire sakatlığı, eksik kaldık derken, bize çarpan bir top, arkasından panikle gelen 2. gol. İzlanda gibi takımlara böyle havalarda 2-0 geride girerseniz işini zordur. Mağlup olduk, yapacak bir şey yok. Bize geçmiş olsun, rakibimize de tebrikler. Milli Takım konusu tabii ki ülkeyi ilgilendirir. Ancak bunun bir ölçüsü vardır. Üzerine kimsenin hak elde etme iddia olmaz. Dünyanın her tarafında, bizim kadar alınmasa da, alınan-alınmayanın bu kadar konuşulduğu bir ülke yok. Ne kadar zarar veriyor, vermiyor, bunu zaman gösterecek. bir de çocuklara mikrofon tutmak lazım. Bizim savaşımız bitmedi. Geriden geliyoruz bazen o savaşlar hep devam ediyor, edecek de. Bizi teselli edecek ne var? Önemli 2 deplasmanı atlattık ama bu takımlar gelip sizi Türkiye’de de yenebilir. Kredimiz azalıyor. Zoru başarmaya çalışacağız. Devre arasında değişiklik yapmadım, çünkü akılda Ozan yoktu. Üçüncü değişikliği de erken kullandım esasında Mevlüt ile.”

İzlanda Kabusu Devam Ediyor,

Maçtan 2-0 yenik ayrılan millilerimiz , İzlanda ile deplasmanda oynadığı 6. maçtan da galip gelemedi. Ay yıldızlılar, zorlu deplasmanda oynadığı 6 maçtan 5 mağlubiyet 1 beraberlik aldı. Toplamda ise Türkiye ile İzlanda arasında oynanan son 10 maç ise 2 Türkiye galibiyeti, 6 İzlanda galibiyeti, 2 beraberlikle sonuçlandı.

Maçın Bitiş Düğünün Ardından Sosyal Medyada Fatih Terim Tepkisi Vardı.

En çok konuşulan tepki ise şüphesiz Ahmet Çakar’ın Fatih Terim için attığı “İzlanda’nin en iyi oyuncusu Fatih TERİMSON” oldu.

ahmet-cakar-fatih-terimson

fatih-terim-tepki-2 fatih-terim-tepki-3 fatih-terim-tepki fatih-terim-tepki-1

CEVAP VER