Milli futbolcu Caner Erkin’in sol aşil tendonu koptu.

caner-erkin-sakatlik

Beşiktaş’ın Antalyaspor ile Vodafone Arena stadında oynadığı ve 3-0 kazandığı maçta moral bozucu bir olay yaşandı.28 yaşında olan Beşiktaş ve A milli futbol takımının başarılı sol bek oyuncusu Caner Erkin’in sol aşil tendonu koptu.

Maçın 70. dakikasında Tolgay Arslan’ın yerine giren 2 Caner 82. dakika da ceza alanı içinde Antalyaspor’lu oyuncuyu geçmeye çalışırken bir anda kendini yerinde buldu.Büyük acı çektiği yüzünden belli olan tecrübeli oyuncuya ilk müdahele saha içinde yapıldı.Üzerine basamayan Caner, sedye ile saha kenarına alınırken göz yaşlarına boğuldu.Caner maçın ardından stadı koltuk değnekleri ile terk etti.

Beşiktaş resmi internet sitesinden yapılan açıklama da, ‘Caner Erkin’in sakatlığının üzüntüsünü yaşıyoruz, Caner Erkin’in sağlık durumu ile detaylar daha sonra açıklanacaktır” denildi.

Aşil tendonu sakatlığı futbolda en korkulan sakatlıkların başında geliyor.Oyuncu tedavi ve hazırlık süreçleri ile birlikte minimum 6 ay sahalardan uzak kalıyor.Caner Erkin’in bu sakatlığın ardından sezonu kapattığı konuşuluyor.

1 YORUM

  1. iyi oldu demek istemem ama üzüldüm de diyemem. Tavrı haraketleri çok itici bir futbolcu. Böyle lerinin futboldan ayıklanması lazım. eskilerden fenerbahçeli emre belez oğlu galatasaray lı eski oyuncu melo gibi v.s almayacaksın böyle adamları..

CEVAP VER