Son günlerde ülke gündemini bir hayli meşgul eden Aleyna Tilki Kimdir? Aleyna Tilki hakkında daha önce hiçbir yerde duymadığınız şaşırtıcı bilgileri bir araya getirdik.

Aslen Konyalı olan Aleyna Tilki 2000 yılında doğmuştur, Şuan 16 yaşındadır. 1,65 Cm boyunda ve 48 kilo ağırlığındadır.

Aleyna Tilki’yi ilk defa Tv8 ekranlarında yayınlanan yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın yaptığı Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışma programı ile tanıdık. Bu programda Gesi Bağları türküsünü kendine has yorumu ile söylemişti.

Bu söylemi ile çok beğeni alan Aleyna programda başarılı bir yarışma geçirdi ve adından bir hayli söz ettirdi.

Yarışmanın 2. turunda ise sevilen Çanakkale Türküsü Eledim Eledim’i seslendiren Aleyna bir yarı finale kadar çıkmayı başardı.

İzleyenlerden büyük alkış alıp yavaş yavaş insanların kafasına kazınmaya başladı.

Yarışmanın yarı finalinde ise Aşık Veysel’e Ait Uzun İnce isimli Türküyü seslendiren Aleyna Tilki yarışmaya bu etapta veda etti.

Asıl patlamayı ise Emrah Karaduman Aranjörlüğünde seslendirdiği, Cevapsız Çınlama isimli parça ile yaptı. Klipteki başarılı performansı ile büyük beğeni alan Aleyna gece kulüplerinin aranan ismi oldu.

Bu klibi çok kısa zamanda 100 milyona izlenmeye ulaştı. Ardından Canlı performanlar ile yeteneğini sergilemeye devam etti.

Katıldığı bir televizyon programında yok artık  dedirten açıklamalar yaptı.

16 yaşında olduğu için her yere annesi yada babası ile gittiğini söylüyor, Bir adım atmadan önce avukatları ile görüşüp o işi yaptıklarını söylüyor.

aleyna-tilki-seren-serengil

Sahneye çıkmadan önce hala çok heyecanlandığını söyleyen Aleyna Tilki Papatya Suyu içerek rahatlama çalıştığını söylüyor.

aleyna-tilki-ailesi

2 yaşından beri şarkı söylediğini ve ilk defa 3 yaşında iken annesinin onu keşfettiğini söylüyor.

aleyna-tilki

8 yaşına kadar en büyük hayali psikolog olmakmış.

aleyna-tilki-psikolog

Şarkıcı olma fikri ise bu yaştan sonra gelişmiş, 8 yaşlarında yerel bir tv kanalına katılıp şarkı söylemiş amcaların teyzelerin ayağa kalkıp onu alkışlamasından çok etkilenmiş.

aleyna-tilki-kim

Şuanda lise 3 öğrencisi ve üniversite de psikoloji okumak istiyor konservatuar okumak istemiyor.

aleyna-tilki-liseli

Kişisel gelişim ve felsefe üzerine kitap yazıyor, ileride yaşam koçu olmayı da düşünüyor.

aleyna-tilki-frikik

Türk pop eskiden dinlemediğini söylüyor, Rol model olarak Selda Bağcan’ı örnek alıyor, son zamanlarda ise Demet Akalın, Derya Uluğ, Ece Seçkin dinlemeye başlamış ve kendileri bu işlerde ona ön ayak olmuş.

aleyna-tilki-show

İlk okul 1. sınıftan beri AaAaaAAa bak Aleyna geçiyor denen biriyim, şöhret beni değiştirmedi, o zamanda insanlar tarafından parmakla gösterilirdim, fotoğraf çekilmek istenirdim. Şuan sadece beni seven ve sevmeyen insan sayısı artmış oldu.

aleyna-tilki-sevgilisi

Normal hayatımda ve okulda tam bir liseliyim.

aleyna-tilki-lise-zamani

Filleri ve ruhlarını çok seviyor kendine şans ve uğur getirdiğini düşündüğü için yanında sürekli bir peluş fil taşıyor.

file-binen-kiz

 

1 YORUM

CEVAP VER