Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV (Kingsglaive: Final Fantasy XV)

Abd ve Japonya ortak yapımı olan animasyon da seslendirme kadrosunda Game Of Thrones dan tanıdığımız Sean Bean(Ned Stark),Lena Headey(Cersei)
ve Breaking Bad’in yıldızı Aaron Paul(Pink) gibi isimiler bulunuyor.110 dakikalık filmin yönetmenliğini Takeshi Nozue yapıyor.

Film Özeti :
Eos, bir zamanlar sihirli kristallere sahip olmuş ulusların sınırlara saygı duyarak birlikte yaşadığı bir gezegen olagelmiştir. Ancak zamanla bu kristaller ortadan yokolmuş, sadece Lucis ulusu, kristalini saklamayı başarmıştır. Bu kristalin gücü sayesinde işgalcilerden kendilerini korumayı başarmışlardır. Ancak son yıllarda müthiş bir silahlı güç oluşturan ve yayılmacı politikalar güden Niflheim, diğer ülkeleri teker teker topraklarına katmış ve gözlerini Lucis’e dikmiştir. Niflheim ile şartları çok ağır bir ateşkes imzalamak zorunda kalan ve başkent Insomnia dışında tüm topraklarını kaybeden ülkenin kaderi o andan itibaren, Kingsglaive adıyla bilinen çok özel bir orduya ve bu ordunun seçkin askeri Nyx Ulric’e bağlıdır.

 

Yüce Adalet (The Whole Truth)

Abd yapımı Dram ve Gerilim türündeki filmin başrollerini Keanu Reeves , Renée Zellweger , James Belushi , Gugu Mbatha-Raw , Gabriel Basso paylaşıyor.93 dakikalık fimin senaristi Nicholas Kazan ,yapımcıları Anthony Bregman , Kevin Scott Frakes ve yönetmeni Courtney Hunt.

Film Özeti :
17 yaşındaki Mike Lassiter (Gabriel Basso) zengin bir adam olan babası Boone Lassiter’ı (Jim Belushi) öldürme suçuyla mahkemeye çıkarılacaktır. Genç Mike’ı savunma görevini avukat Richard Ramsay (Keanu Reeves) üstlenir. Ancak bütün işaretler Mike’ın cinayeti işlediğini gösterdiği gibi, Mike da cinayeti kendisinin işlediğini söylemek dışında tek kelime etmemektedir. Yine de gerek Mike’ın annesi, gerek diğer tanıkların bazı şüpheli hareketleri bulunmaktadır ve Richard ile birlikte çalıştığı Janelle (Gugu Mbatha-Raw) gerçeği ortaya çıkarabilmek ve Mike’ın aklanmasını sağlamak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.
Viral

Abd yapımı Dram,Korku ve Bilim Kurgu türündeki filmin başrollerini Sofia Black-D’Elia , Analeigh Tipton , Travis Tope , Michael Kelly , Machine Gun Kelly paylaşıyor.89 dakikalık fimin senaristi Barbara Marshall,yapımcı Jason Blum, Kevin Scott ve yönetmenleri Ariel Schulman, Henry Joost

Film Özeti :
Emma (Sofia Black-D’Elia) ve kızkardeşi Stacey (Analeigh Tipton) küçük bir kasabada aileleriyle birlikte yaşamaktadır. Derken gizemli bir virüs çevredeki başka şehirleri etkilemeye başlayıp dünya nüfusunun çok büyük bir kısmını tehdit edince kasabaları karantinaya alınır. Önce iki genç kız bu yasakları delmenin yollarını ararlar, karantina bölgesinin dışına partilere kaçarlar. Ancak çok yakınlarındaki insanların virüse yakalanmasıyla durumun ciddiyetini kavramaya başlarlar. Ne var ki Stacey virüsü kapmıştır ve Emma, kızkardeşini korumak ile kendini kurtarmak arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.
Barbie: Uzay Macerası (Barbie: Starlight Adventure)

Abd yapımı animasyon türündeki filmin seslendirme kadrosunda Dwight Schultz , Erica Lindbeck , Robbie Daymond , Kimberly Woods , Ben Bledsoe bulunmakta.Senaristliğini Kate Boutilier yaparken yönetmenlik koltuğundan Michael Goguen, Andrew Tan bulunuyor.

Film Özeti :

Yakın dostu Popcorn ile keyifli vakit geçiren Prenses Barbie, uçan kaykayıyla akıl almaz hareketleri başarıyla yapabilmektedir. Bir gün gökyüzündeki yıldızlar eskisi gibi parlamamaya başladığında Barbie, bu durumu düzeltmek için Kral’ın oluşturduğu ekibe seçilir. Ekipte son derece yetenekli başkaları da vardır. Galaksinin uzak bir köşesindeki gezegene seyahat eden Barbie, ekip üyeleri arasında kendini biraz aşağı seviyede görse de, yeteneklerine ve kendine güvenmeyi, kalbinin sesini dinlemeyi öğrenecektir.

Bol Şans

Haftanın tek Türk yapımı filmi olan Boş Şans dram,romantik türünde olan filmin oyuncuları Selim Gülgören , Burçin Abdullah , Atıf Emir Benderlioğlu , Sarp Bozkurt , Semra Dinçer.Senaristliğini ve yönetmenliğini Gökhan Yılmaz’ın yaptığı filmde yapımcı olarak Çetin Altan ve Doğu Yılmaz bulunuyor.

Film Özeti :
Deniz (Selim Gülgören) İstanbul’da bir arkadaşının barında şarkı söyleyerek geçinmekte, halinden memnun bir hayat sürdürmektedir. Bu hayat, babasının ani ölümüyle bambaşka bir seyre girer. Babasının cenaze işleri için doğduğu köye gider. Aslında çok uzun kalmaya niyeti yoktur, ancak köyde karşılaştığı Buse’den (Burçin Abdullah) çok hoşlanır. Üstelik köyde açık hava sineması işleten babasının ölümünün şüpheli tarafları vardır, bu nedenle sinemayı satın almaya karar verir. Ancak bu durum Deniz’i, Buse’den hoşlanan bir başka kişi, köyün kabadayısı Ümit ve belediye başkanıyla karşı karşıya getirecektir.

Paylaş

CEVAP VER