Suikast ( Mechanic Resurrection)

Abd – Tayland ortak yapımı olan film de Arthur Bishop maceralarına devam ediyor.Oyuncu kadrosunda Jason Statham ,  Jessica Alba ,  Tommy Lee Jones ,  Michelle Yeoh ,  Natalie Burn gibi isimlerin bulunduğu Aksiyon,Gerilim,Suç türündeki filmin senaristliğini Tony Mosher ,  Lewis John Carlino yaparken,yapımcılığını René Besson ,  Frank DeMartini yapıyor.Filmin yönetmen koltuğundan Dennis Gansel bulunuyor.

Film Özeti :

İlk filmdeki maceralarından sonra Arthur Bishop (Jason Statham), suikastçilik işini bırakmaya karar vermiştir. Ancak sevgilisi Gina (Jessica Alba) çok güçlü ve tehlikeli bir adam tarafından kaçırılınca, onun hayatını kurtarabilmek için yeniden eski işine dönmek zorunda kalacaktır. Görevi, dünyanın 3 farklı yerindeki birbirinden zor suikastleri gerçekleştirmek ve onlara kaza süsü vermektir.

 

Star Trek Sonsuzluk (Star Trek Beyond)

Ünlü bilim kurgu serisi devam ediyor. Bilim Kurgu ,  Aksiyon ,  Macera ,  Savaş türünde olacak filmin oyuncu kadrosunda Chris Pine ,  Zoe Sldana ,  Karl Urban ,  Zachary Quinto ,  Simon Pegg bulunuyor.Filmin senaristliğini kalabalık bir ekip üstleniyor.Roberto Orci ,  Patrick McKay ,  John D. Payne ,  Gene Roddenberry gibi isimlerden oluşan ekibe,yapımcı olarak J.J. Abrams ,  Roberto Orci eşlik ediyor.Yönetmenliğini Justin Lin’in yaptığı filmin süresi 122 dakika.

Film Özeti :

Atılgan gemisinin mürettebatı, 5 yıllık görevlerinin 3. yılını geride bırakmışken kendilerini uzayın derinlerinde ıssız bir bölgede bulur. Atılgan büyük hasar almış, Kaptan Kirk (Chris Pine) ve arkadaşları dünyayla hiçbir haberleşme imkanı olmaksızın çaresiz kalmıştır. Üstelik burada yepyeni ve çok güçlü bir düşmanla yüz yüze gelirler. Federasyonun temsil ettiği tüm değerler, güçlü düşman karşısında zorlu bir sınava tabi tutulacaktır.
JJ Abrams’ın Star Trek serisinin 3. filmi Star Trek Beyond, filmin çekimlerinden kısa bir süre sonra hayatını kaybeden Anton Yelchin’in son filmlerinden bir tanesi oldu.

Nefesini Tut (Dont Breathe)

Abd yapımı Gerilim,Korku türündeki filmin oyuncu kadrosunda  Jane Levy ,  Daniel Zovatto ,  Dylan Minnette ,  Stephen Lang ,  Katia Bokor bulunuyor.Senaristliğini Fede Alvarez ,  Rodo Sayagues paylaştığı filmin yönetmenlik koltuğunda Fede Alvarez bulunuyor.Filmin diğer adı A Man in the Dark

Film Özeti :

Kendisi ve kızkardeşi için daha iyi yaşam koşullarına kavuşmak isteyen Rocky (Jane Levy), erkek arkadaşı Money (Daniel Zovatto) ve bir başka arkadaşı Alex (Dylan Minnette) ile birlikte çok zengin, ancak gözleri görmeyen bir adamın evini soymaya karar verir. Bu işin çok kolay olacağını düşünmüşlerdir. Ancak fena halde yanılırlar, nitekim bu kör adam çok tehlikeli bir seri katildir ve eğer evden bir an önce kaçamazlarsa kurban koleksiyonuna onlar da eklenecektir.

Oyun (Nerve)

Haftanın bir diğer gerilim filmi Oyun. Emma Roberts ,  Dave Franco ,  Juliette Lewis ,  Emily Meade ,  Samira Wiley gibi isimlerin oynadığı film de senaryo Jessica Sharzer ‘ a ait.Yapımcılığını Allison Shearmur  ‘ un yaptığı filmde yönetmenliği iki isim Henry Joost,  Ariel Schulman paylaşıyor.

Film Özeti :

Lise son sınıf öğrencisi Vee (Emma Roberts) Nerve adlı, doğruluk cesaret oyununun sadece cesaret kısmının yer aldığı bir sanal gerçeklik oyununa katılır. Ancak zaman geçtikçe iş oyun olmaktan çıkar, nitekim hareketlerinin oyunun “izleyenleri” tarafından manipüle edildiğini fark edecektir.

Sevimli Kedi İş Başında 2 (Don Gato : El Inicio de la Pandilla)

Bu haftanın tek animasyon filmi Meksika’dan geliyor.Seslendirme kadrosunda önemli isimlerin bulunduğu film de Fatih Özacun ,  İlham Erdoğan ,  Özgür Özdural ,  Ali Çorapçı ,  Sinan Divrik  gibi isimler bulunuyor.Filmin senaristliğini Douglas Langdale ,  James Krieg ,  Jorge Ramirez Suarez yaparken yönetmenlik koltuğu Andrés Couturier emanet edilmiş.Filmin diğer adı Top Cat Begins.

Film Özeti :

Top Cat (Don Gato) serisinin 2. filminde, Sevimli Kedi ve çetesindeki arkadaşlarının nasıl tanıştığı anlatılıyor. Benny ile tanışana dek hırsızlık gibi suçlarla hayatını devam ettiren Sevimli, daha sonra yeni arkadaşlarıyla birlikte güzel huylar edinmeye başlıyor. Ancak New York sokaklarının azılı suçlusu, herkesin korktuğu Bay Dev ile karşılaştığında başı yine derde girecektir. Yine de bu kötü adamdan, hiçkimseye kötülük yapmadan kurtulabilmek için bir yol bulması gerekecektir.

Saraybosna’da Ölüm

Haftanın son filmi Bosna Hersek ve Fransa ortak yapımı olan Dram türündeki Saraybosna’da Ölüm.Filmin oyuncuları arasında Snežana Marković ,  Izudin Bajrovic ,  Vedrana Seksan ,  Jacques Weber ,  Muhamed Hadzovic bulunuyor.Senaryosu ve yönetmenliği Danis Tanovic’e ait olan filmin süresi 85 dakika.

Film Özeti :

1. Dünya Savaşı’nı başlatarak Avrupa’nın siyasi haritasını tamamen değiştiren Avusturya veliaht Prensi Ferdinand’ın ölümünün 100. yıldönümü yaklaşırken, Saraybosna’daki Hotel Europa’da Birleşmiş Milletler’in çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmaya hazırlanmaktadır. Ancak otelin büyük borçları vardır, bankalar kredi vermemektedir ve 2 aydır paralarını alamayan çalışanlar greve gitmek üzeredir. Otel müdürü Ömer (Izudin Bajrovic), bu önemli olay öncesi grevi engellemek için kaba kuvvet dahil her türlü yöntemi denemeye kararlıdır.
Bu esnada otelin çatısında, Ferdinand’ı öldüren Gavrilo Princip’in bir terörist mi, yoksa kahraman mı olduğuna dair röportajlar yapılmaktadır. Katılanlar arasında Princip’le aynı adı taşıyan bir genç de vardır ve hararetle Princip’in bir kahraman olduğunu savunmaktadır.
Otelde kalan önemli misafirlerden biri olan Jacques’ı (Jacques Weber) korumakla görevli olan Edo (Edin Avdagic), adamın güvende olduğundan emin olabilmek için odasına bir kamera yerleştirmiştir.
Tek bir otelde geçen filmde farklı hayatlar ve bakış açıları iç içe geçiyor.
Tarafsız Bölge, Bir Hurdacının Hayatı gibi filmleriyle tanınan Danis Tanovic’in yönettiği film, Bernard-Henri Lévy’nin Hotel Europa adlı eserinden esinlenerek çekildi. Otel çekimleri, Saraybosna’nın Holiday Inn Oteli’nde gerçekleşti.

Kaynak : Sinemalar.com

CEVAP VER