Bu hafta sinemalara toplam 7 film geliyor.Aralarında 2 Türk filminin de olduğu listede Korku,Komedi,Dram,Fantastik ve Spor gibi bir çok farklı türde film bulunuyor.Yönetmenliğini Fatih Akın’ın yaptığı Elveda Berlin filmi bu hafta ki film önerimiz.

Bayan Peregrine’in Tufaf Çocukları (Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children)

ABD yapımı olan filmin başrollerinde Asa Butterfield, Eva Green ve Samuel L. Jackson gibi usta isimler bulunuyor.Fantastik, Macera türündeki filmin senaristi Jane Goldman.Yapımcılığını Peter Chernin’in yaptığı film de yönetmenlik Tim Burton’a emanet.

Filmin Konusu : Film hakkında herhangi bir bilgimiz olmadan filmi izlesek kesinlikle Tim Burton filmi diyeceğimiz türden bir film.Jacob Portman tuhaf ve gizemli güçlere sahip olan bir gençtir.Bir anda kendini gizemli bir adada bulur ve burada kendisi gibi güçleri olan öksüzlerle karşılaşır.Bu çocukların peşinde yaratıklar vardır ve çocukları bu yaratıklardan koruyan Bayan Peregrine’den başkası değildir.

Pele: Bir Efsanenin Doğuşu (Pele: Birth of a Legend)

ABD yapımı olan filmin başrollerini Kevin de Paula, Seu Jorge, Mariana Nunes paylaşıyor.Biyografi, Dram ve Spor türündeki filmin senaristliğini Michael Zimbalist ve Jeff Zimbalist paylaşıyor.Yapımcılığını Brian Grazer ve Colin Wilson’ın yaptığı filmin yönetmenliğini Michael Zimbalist ve Jeff Zimbalist yapıyor.

Filmin Konusu: Bazılarına göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak kabul edilen Pele,Sao Paulo’nun varoşlarında büyümüştür.Kendi evlerinde kaybettikleri finalin ardından Brezilya’nın ülke olarak istediği tek şey Dünya Kupası şampiyonu olmaktır.Bu umutlarını bağladıkları kişi ise 17 yaşındaki Pele’dir.

Bir Baba Hindu

Türk yapımı olan Bir Baba Hindu’nun başrollerinde Sermiyan Midyat, Nicole Faria, Şafak Sezer ve Burak Satıbol paylaşıyor.Komedi türündeki filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Sermiyan Midyat yapıyor.

Filmin Konusu: Fadıl, bir Hint kızına aşık olur ve O’nun aşkından Mumbai’ye gider.Aşkı uğruna tüm imkanlarını reddeder ve Hindistan’da başına tuhaf ve komik olaylar gelir.

Deepwater Horizon: Büyük Felaket

ABD yapımı olan filmin başrollerinde Mark Wahlberg, Kate Hudson, John Malkovich ve Kurt Russell gibi her zaman bir araya gelemeyecek isimler bulunuyor.Aksiyon, Dram, Gerilim türündeki filmin senaryo ekibi bir hayli kalabalık.Senaryo ekibin de J.C. Chandor ,  Matthew Sand ,  Matthew Michael Carnahan bulunuyor.Yapımcılığını Lorenzo Di Bonaventura ,  Mark Vahradian’ın yaptığı filmde yönetmen Peter Berg.

Filmin Konusu: Film 2010 yılında yaşanan ve son yılların en büyük çevre felaketlerinden ve trajedilerinden birine BP’ye ait olan Deepwater Horizon petrol platformunda yaşana patlamalara dayanıyor.20 Nisan 2010 mesaisini tamamlayan ve karaya çıkmayı bekleyen 126 kişilik ekip patlamalarla karşılaşır ve patlamalar sonucunda 11 kişinin ölmesine şahit olurlar.

Tüm Sırların Sahibi Kız (The Girl with All The Gifts)

Film ABD ve İngiltere ortak yapımı.Başrollerinde Gemma Arterton, Glenn Close, Sennia Nanua gibi isimler bulunuyor.Dram, Gerilim, Korku türündeki filmin senaristliğini Mike Carey yapıyor.Yapımcılığını Camille Gatin ve Angus Lamont’un yaptığı film de tönetme Colm McCarthy.

Filmin Konusu: Mike Carey’in kitabından uyarladığı ve senaristliğini üstlendiği film de,tüm dünya ‘Ophiocordyceps Unilateralis’ ismiyle bilinen bir mantardan etkilenerek zombiye dönüşmüştür.Virüs tükürük ve mantara sporu ile yayılmaktadır.Zombiler insanı görünce akıllarını kaybeder ve insanlara saldırmaya başlar.İngiltere’nin bir bölgesinde bu virüsten etkienmeyen bir grup insan vardır ve bu virüse çare bulmaya uğraşmaktadır.Bu çareyi de insana çok yaklaşmadıkları sürece saldırganlaşmayan hibrit çocuklar üzerine yapmaktadırlar.

Lanet: Uyanış

Türkiye yapımı olan filmin başrollerinde Mustafa Çulha, İnanç Akbulut ve Tuğba Dikmen oynuyor.Korku türünde olan film de Mustafa Çulha aynı zamanda senaristliği üstlenmiş durumda.Filmin yönetmenliğini Kemal Özdemir yapıyor.

Filmin Konusu: Metafizik konularına oldukça fazla ilgi duyan Zeynel, arkadaşları tarafından sıkça alay konusu olur.Yine bu alay sırasında bir mezarlığa giden 9 arkadaş bir laneti uyandırırlar.Konu artık bir komediden, korkuya evrilmiştir.

Elveda Berlin (Tschick)

Almanya yapımı olan filmin başrollerini Anand Batbileg ,  Tristan Göbel ,  Nicole Mercedes Müller paylaşıyor.Dram türünde olan filmin senaristliğini Fatih Akın ve Hark Bohm yapıyor.Yapımcılğını Marco Mehlitz ve Susanne Kusche yaparken,Fatih Akın aynı zamanda yönetmenlik koltuğunda bulunuyor.

Filmin Konusu: Wolfgang Herrndorfs’un aynı isimli romanından uyarlanan filmde, zengin ama sorunları olan bir ailede yetişen Maik yaz tatilinde tek başına kalmıştır.Bunun sebebi ise babasının bir iş seyahatine çıkması, annesinin ise alkol tedavisi almasıdır.Maik’in sınıfında olan ve çalıntı arabayla Maik’in kapısına gelen Tschick bir yolculuğa hazırlanmaktadır.Maik ve Tschick başlarda güzel başlayan bu yolculukta hiç beklemedikleri olaylarla karşılaşacaklardır.

CEVAP VER