Bu hafta sinemalara bir çok farklı türde bir çok film geliyor.7 filmin olacağı listede 2 adet Türk filmi bulunurken, haftanın en dikkat çekici filmleri Ben-Hur ve gerçek hikayelerden oluşan Azem 4 – Alacakaranlık.

Ben-Hur

Abd yapımı olan Ben-Hur’un oyuncu kadrosunda Jack Huston ,  Morgan Freeman ,  Toby Kebbell , Rodrigo Santoro ,  Nazanin Boniadi isimleri bulunuyor.Dram, macera, tarih türündeki filmin senaristliğini John Ridley ve Keith R. Clarke yapıyor.Yapımcıları Sean Daniel ve Roma Downey iken yönetmenlik koltuğunda Timur Bekmambetov bulunuyor.

Film Özeti

Judah Ben-Hur (Jack Huston) soylu bir Yahudi ailesinden gelmektedir. Roma kökenli üvey kardeşi Messala (Toby Kebbell) ile çok yakın olan Ben-Hur’un hayatı, Romalılar’ın Kudüs’ü işgaliyle alt üst olur. Önemli bir Roma subayı olmuş olan Messala’nın ihanetiyle kürek cezasına mahkum edilen Ben-Hur, yıllar sonra Roma’ya intikam için gelecek, ancak bu yolculuk onu farklı bir insana dönüştürecektir.

Toz Ol (Skiptrace)

HongKong, Çin, ABD ortak yapımı olan Toz Ol’un oyuncu kadrosu Jackie Chan ,  Johnny Knoxville ,  Bingbing Fan ,  Eric Tsang ,  Eve Torres gibi oyunculardan oluşuyor.Aksiyon, komedi türündeki filmin kalabalık bir senarist kadrosu bulunuyor.Jackie Chan ,  Brian Gatewood ,  Jay Longino , Alessandro Tanaka. Yapımcılığını Jackie Chan ve  David Gerson’un yaptığı film de yönetmen Renny Harlin.

Film Özeti

Hong Kong’lu dedektif Bennie Chan (Jackie Chan), zamanında ortağını öldürmüş olan Victor Wong’u uzun yıllardır adeta saplantılı bir biçimde yakalamanın yollarını aramaktadır. Günün birinde Chan’in yeğeni Bai Shu (Bingbing Fan), Wong mafyasıyla başını derde sokunca ona yardım edebilecek tek kişiyi, çok önemli bir cinayetin tek tanığı olan Amerikalı kumarbaz Connor Watts’ı (Johnny Knoxville) bulur. Birbirinden tamamen zıt karakterdeki bu ikili, Moğolistan’dan Çin’e, Makau’ya ve Hong Kong’a uzanan zorlu ve eğlenceli bir maceraya atılırlar.

Sully

ABD yapılım Sully’nin oyuncuları arasında Tom Hanks ,  Aaron Eckhart ,  Laura Linney ,  Autumn Reeser ,  Sam Huntington bulunuyor.Biyografi ve dram türündeki filmin senaryosu Todd Komarnicki’ye ait. Yapımcılığı usta isimler Clint Eastwood ve Frank Marshall yaparken Clint Eastwood aynı zamanda yönetmen koltuğunda.

Film Özeti

Chesley B. Sullenberger, yani Sully (Tom Hanks) US Airways’de çalışmakta olan tecrübeli bir pilottur. 2009’da New York’tan Charlotte’a yapılan bir uçuş sıradan bir şekilde başlamıştır, ancak kalkıştan çok kısa bir süre sonra uçak bir kaz sürüsüne çarpar ve motorlarını kaybeder. En yakın havaalanına dönecek kadar zaman yoktur, bu nedenle Sully ve yardımcısı Jeffrey Skiles (Aaron Eckhart) uçağı Hudson Nehri’ne indirmeyi planlar ve bunu başarır. 155 yolcu ve mürettebatın hepsi kurtulmuştur. Sully’nin bu kahramanlığı kamuoyu tarafından takdir edilse de, yetkililer tarafından açılan soruşturma yüzünden işini ve itibarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya gelecektir.

Lanetli Mesaj (Friend Request)

Almanya yapımı olan Gerilim türündeki film Lanetli mesaj bu hafta vizyona giren bir diğer film.Oyunculuklarını Alycia Debnam Carey ,  William Moseley ,  Connor Paolo,  Brit Morgan ,  Sean Marquette gibi isimlerin paylaştığı filmin senaryosu Simon Verhoeven ,  Matthew Ballen ,  Philip Koch ekibine ait.Yapımcılığını Quirin Berg ve  Stefan Gärtner yaparken yönetmenlik Simon Verhoeven emanet edilmiş.

Film Özeti

Okuduğu üniversitesnin en popüler öğrencilerinden olan Laura Woodson (Alycia Debnam-Carey), aynı zamanda sosyal medyayı aktif olarak kullanmaktadır. Günün birinde Marina (Liesl Ahlers) adında çok da tanımadığı aynı sınıftan bir kızın Facebook’tan arkadaşlık isteğini kabul eder. Bir süre sonra, Laura’nın doğum günü partisinden bir fotoğraf paylaşması üzerine, Marina çağrılmadığı için çok öfkelenir ve Laura’ya saldırır. Korkan Laura, Marina’yı arkadaş listesinden çıkarar, aynı gece Marina intihar eder. Ancak Laura’nın hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır, nitekim Marina’nın ruhu Laura ve arkadaşlarının peşine düşecektir.

El Değmemiş Aşk

Haftanın iki Türk yapımı filminden biri olan Komedi ve Romantik türde olan El Değmemiş Aşk Emre Karayel ,  Ceren Moray ,  Begüm Kütük ,  Ececan Gümeci ,  Ümit Erdim gibi tanınmış oyunculara sahip.Ömer Pınar ve Yaşar Arak’ın senaryosunu yazdığı filmin yapımcıları Necati Akpınar ve BKM. Umut Kırca yönetmen olarak filmde bulunuyor.

Film Özeti

Tam bir Fenerbahçe aşığı olan, ancak olgunlaşma yolunda hiçbir belirti göstermeyen Zafer (Emre Karayel), hiç niyeti olmamasına rağmen babasının ısrarı sonucunda, kendisine aşık çocukluk arkadaşı Feryal (Ceren Moray) ile evlenmek zorunda kalmıştır. Ancak Zafer’in gönlü Duygu’dadır (Begüm Kütük Yaşaroğlu). Zafer, evliliğini kısa sürede bitirene dek Feryal’e elini sürmemeye kararlıdır. Bütün bunlardan habersiz Feryal, Zafer’e yakınlaşabilmek, onun gerçekten kendisini sevmesini sağlayabilmek için aklına gelen bütün taktikleri uygulamaya başlayacaktır.

Küçük Adamlar (Little Men)

ADB ve Yunanistan ortak yapımı olan Küçük Adamlar Dram türünde.Oyuncu kadrosunda Greg Kinnear ,  Paulina Garcia ,  Michael Barbieri ,  Theo Taplitz ,  Jennifer Ehle bulunuyor.Senaryosunu Ira Sachs ve Mauricio Zacharias’in yazdığı filmin yönetmenliğini Ira Sachs yapıyor.

Film Özeti

Aktörlük yapan Brian Jardine (Greg Kinnear), babasının ölümünün ardından miras kalan eve yerleşmek üzere eşi ve oğlu Jake ile Brooklyn’den Manhattan’a gelir. 2 katlı evin giriş katında kiracı olarak terzi dükkanı işleten Leonor Calvelli’nin (Paulina Garcia) de Tony adında Jake ile yaşıt bir oğlu vardır. Sessiz, çekingen ve resimde çok yetenekli Jake ile cesur ve aktörlük hayalleri kuran Tony, kısa süre çok iyi arkadaş olurlar. Ancak Brian’ın işleri çok kötü gitmektedir ve maddi sıkıntı yaşayan yeni ev sahipleri, bölgedeki standardın çok altında kira ödeyen Leonor’un kirasına zam yapmaya karar verir. Bu durum iki aile arasındaki bir gerginlik yarattığı gibi, Jake ve Tony’nin arkadaşlığına da kaçınılmaz olarak etki edecektir.

Azem 4 – Alacakaranlık

Türk korku serisi Azem’in 4. filmi Alacakaranlık, gerilim ve korku türünde.Sibel Curciali ,  Reyhan İlhan ,  Alaattin Sakar ,  Mert Ünsal ,  Aynur Aykut’un oyuncu kadrosunu paylaştığı film de Volkan Akbaş senarist,yapımcı ve yönetmen olarak karşımıza çıkıyor.

Film Özeti

Azem 4: Alacakaranlık, yerli korku serisi Azem’in 4. devam halkasıdır. Filmde 1936’da Beydağları’nda yaşanan gerçek olaylardan esinlenerek, bir ailenin başına gelen tuhaf ve ürkütücü durumlar seyirciye aktarılıyor.
Filmin konusu, yapım ekibine sosyal medya üzerinden ve mektup e-posta gibi araçlarla gönderilen hikayeler arasından belirlendi ve olayların geçtiği yerlerde çekimler yapıldı.

CEVAP VER