Bu hafta bolca Türk yapımı yada Türk ortak yapımı filmler var.Merak etmeyin tabiiki bunlar Romantik Komedi filmleri ve Cin lerin birilerine musallat olduğu filmler.Zaten başka türde film yaparsak şaşırırım.Haftanın en dikkat çekici filmi Cehennem. Robert Langdon maceralarına kaldığı yerden devam ediyor.Çok kaliteli filmlerin gelmeyeceği hafta da film önerimiz de Cehennem.

Cehennem (Inferno)

ABD, Japonya, Macaristan, Türkiye ortak yapımı olan filmin başrollerinde Tom Hanks, Ben Foster, Omar Sy gibi isimler bulunuyor.Gerilim, Gizem, Macera türündeki filmin senaryosunu Dan Brown ve David Koepp yapıyor.Dan Brown’un aynı zamanda yapımcılık da yapıyor.Bir diğer yapımcı da Brian Grazier.Yönetmenlik koltuğunda ise Ron Howard bulunuyor.

Filmin Konusu: Şu anda dünyanın en tanınan yazarlarından biri olan Dan Brown’un son kitabından uyarlanan filmde sembol bilimcisi Robert Langdon’un maceralarına eşlik ediyoruz.Gözlerini bir hastanede açan Langdon,yaşadığı son bir kaç günü hatırlamıyordur.Hastanede çalışan doktorla Avrupa’nın her yerinde yaşadığı son günlerin gizemini çözmeye çalışır.Langdon bu sefer dünyadaki tüm insanları yok edecek kadar güçlü bir virüsü durdurmaya çalışır.Ancak bunu yaparken bir yandan da, kendisini öldürmek isteyen insanlardan kurtulmak zorundadır.

Demir Yumruk (Hands Of Stone)

ABD yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda Edgar Ramirez, Robert De Niro, Usher Raymond gibi tanınmış isimler bulunuyor.Aksiyon, Biyografi, Dram ve Spor dalındaki filmin senaristi, yapımcısı ve yönetmenliğini Jonathan Jakubowicz yapıyor.

Filmin Konusu: Film Taştan El lakabı ile bilinen Panamalı Boksör Roberto Duran’ın hayatını anlatıyor.Yaklaşık 35 yıl süren bir kariyeri ve bu parlak kariyerinde yaşadığı en önemli an olan 1980’deki Sugay Ray Leonard maçına odaklanıyor.

Max Steel

ABD yapımı olan filmde Ben Winchell, Maria Bello, Andy Garcia, Ana Villafañe, Mike Doyle başrolleri paylaşıyorlar.Aksiyon, Macera türündeki filmin senaryosu Christopher Yost’a ait.Julia Poster ve Bill O’Dowd ‘ un yapımcılığını yaptığı filmin yönetmeni Stewart Hendler.

Filmin Konusu: Babasını kaybeden ve annesiyle başka şehre taşınan Max, yeni tanıştığı şehirden herkesin babası hakkında bir şeyler bildiğini farkeder. Bunun üzerine babasının eski bir arkadaşından yardım alır ve babasının büyük bir keşif yapmak üzere olduğunu öğrenir.Babasının çalışmalarını incelemeye başlar ve vücudundaki enerjisini farklı şekilde kullanmaya başlar ve Steel adında bir yaratıkla tanışır.Artık Max Steel dir ve çok güçlü bir süper kahramandır.

Yolsuzlar Çetesi

Haftanın komedi türündeki ilk yerli yapımı Yolsuzlar Çetesi. Oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Beyti Engin, Kadir Çöpdemir, Pascal Nouma, Özge Sezince gibi kendini daha önce kanıtlamış isimler var. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Ali Ayyıldız yapıyor.

Filmin Konusu: İki arkadaş ailelerinden kalma evlerini ipotek ederek kredi çekerler ve büfe açarlar.Ancak büfe açarken paraları yetmedikleri için tefeciden borç alırlar.Borçları zar zor ödeyen arkadaşlara en büyük zorluğu tefeci Rıfat çıkarır.Evlere ve dükkana sahip olmak isteyen tefeci bu yüzden senedin tarihini öne çeker ve büfeyi yakar.

Berzah: Cin Alemi

Haftanın başka bir Türk yapımı fimi korku türündek Berzah Cin Alemi.Filmin başrollerinde Ufuk Kaplan, Nilüfer Aydan, Berna Üçkaleler gibi isimler bulunuyor.Senaryosunu Harun Baran’ın yazdığı filmin yönetmeni Ahmet Can Kasap.

Filmin Konusu: Zaten her hafta bir tane Cinlerle alakalı film olmazsa Cinlerin hatırı kalır.Bu kadar çok Cin kelimesini aynı cümlede kullandığımdan dolayı da hafiften tırsmadım değil.Filmde yine gözlerden ufak bir yer var ve birine musallat olmuş cin var.Bunun sebebi de kocasını eve bağlamak için büyü yaptıran kadın.Pek tabii istenildiği gibi gitmez ve cinler ortalığı birbirine katar.

Seni Seven Ölsün

Komedi, Romatik türündeki bir Türk yapımı film daha.Oyuncu kadrosunda Alper Saldıran, Hüseyin Avni Danyal, Fulya Zenginer, Durul Bazan, Ruhi Sarı gibi usta isimlerle gençler bir arada. Senaryosunu Şeyda Delibaşı’nın yazdığı filmin yapımcılığı NTC Medya yapıyor.Yönetmen ise Cem Tabak.

Filmin Konusu: Karadeniz’de bir köyde sevenler bir türlü kavuşup mutlu olamazlar.Bunun sebebi ise yüzyıllar önce köyde bulunan bir tılsım. Artık bu durum sevenlerin canına tak dedirtmiştir.Ancak sevenler iki düşman ailelere aittirler.Sevenler hem bu tılsımı, hemde düşmanlığı yenmek zorundadırlar.

Oğlan Bizim Kız Bizim

Haftanın bir diğer Türk yapımı Romantik, Komedi türündeki Oğlan Bizim Kız Bizim.Aras Aydın, Melis Babadağ, Bala Atabek, Emrah Şahan, Mustafa Şen filmin oyuncu kadrosunda bulunuyorlar.Semra Dündar filmin hem senaristliğini hemde yönetmenliğini üstleniyor.

Filmin Konusu: Filmin konusu klişeden öldürecek boyutta.Kızımız uzun yıllardır birlikte olduğu sevgilisinden beklediği teklifi alamaz.Sonra radyoda bir yarışmaya katılır ve Antalya’da tatil kazanır.Burada da yakışıklı okumuş araba tamircisi çocukla tanışır.Arkadaşlarının da yardımıyla birbirlerine bolca eziyet ederler.En son olarak da zaten evlilik teklifi almıyorum,yanımda yakışıklı ve kavga ettiğim biri var neden sevgilimi boynuzlamıyorum deyip tamirciye aşık olur.

Ansızın (Auf Einmal)

Almanya ve Türkiye ortak yapımı olan filmin başrollerinde Julia Jentsch, Sebastian Hülk, Hanns Zischler oynuyor.Dram türünde olan yapımıın senaristliğini ve yönetmenliğini Aslı Özge yapıyor.

Filmin Konusu: Galasını 6. Berlin Film Festivali’nde yapan film, Tahmin edilemeyen tesadüfi olayların insanı nasıl etkilediğine ve yaşadığı çevreyi sorgulamasına odaklanıyor.

CEVAP VER