Özellikle bayanlar için cilt güzelliği çok önemlidir. Tüm bayanlar ciltlerinin gergin ve genç görünmesini isterler. Bunun için yaşamları boyunca yapmaları gerekenleri bir araya getirdik. Eğer çok geç kalmadan bunları uygulamaya başlarsanız ileride yüz gerdirme operasyonuna gerek kalmadan uzun yıllar genç ve güzel bir yüze ve cilde sahip olabilirsiniz.

Buyrunuz efendim,

Yeterince uyuyun,

uyuyan-kiz
Eğer yeteri kadar uyumuyorsanız, bunun yüzünüze mutsuzluk olarak yansıdığını göreceksiniz. Bilimsel olarak ise insan uyuduğunda ciltte oksijen akışı hızlanır. Buda hücrelere bol oksijen gelmesini sağlar. Yeteri kadar uyuyabilen insanlar diğerlerine göre daha çekici ve sağlıklı görünmektedir.Günlük kesintisiz 7-8 saat uyuyan insanların cildinde, Case Western Reserve Üniversitesinin yaptığı araştırmaya göre yaşlanmanın geciktiği saptanmış.

Sedanter bir yaşam tarzını benimsemeyin,

tembel-kadin
Sedanter yaşam tarzı uyuşuk ve tembel bir yaşam tarzı demektir, örneğin akşama kadar oturup tv izlemek yada bilgisayar başında zaman geçirmek bunun en anlaşılır örneğidir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar ile günde en az 30 dk spor yapan insanların cildinin daha geç yaşlandığını göstermektedir.

Sürekli stres altında olmaktan kaçının,

stresli-kadin
Stres bir çok rahatsızlığın ana nedenidir. Bir sorunu bir seferde çözmeye çalışmayın onu zamana yayın ve bunu kendinize dert edinmeyin. Hiç bir şey sağlığınızdan değerli değil.

Yüzde makyaj ile uyumayın,

makyaj-ile-uyumak
Yüzünüzde ki makyaj ile asla uyumayın, onu mutlaka temizleyin ve yüzünüze rahatlaması için losyonlar sürüp uyuyun. Cildi UV ışınlarına karşı koruyan kremler ve nemlendiriciler cildin yaşlanmasını geciktiren kozmetik ürünleridir.

Güneş kremini sadece yüzmeye gittiğiniz de değil diğer güneşe maruz kaldığınız zamanlarda da kullanın,

gunes-kremi-nasil-surulur
Özellikle yaz aylarında yapılan büyük bir hatadır bu, Dışarıda olduğunuz tüm zamanlarda güneşin sağladığı UV ışınlarına maruz kalırsınız. UV ışınları kırışıklıklara ve cildin erken yaşlanmasına neden olan en önemli etkenlerden biridir.

Yüz bakımı için gerekli özeni gösterin,

yuz-bakimi
Yüzde kırışıklıklar önce göz çevresinde başlar, bu nedenle kullandığınız kozmetik ürünlerinde hiyalüronik asit ve A veya E vitaminleri olduğuna dikkat edin. Eğer aldığınız üründe bu vitaminler yok ise yüzünüze pek bir faydası olmayan bir ürün kullanıyorsunuz demektir.

Gazlı içecekler tüketmeyin,

su-icmenin-faydalari

Bu tarz içeceklerin içerdiği şeker ve yüksek kalori cildin yaşlanmasına direk etki etmektedir. Doğal meyve suları ve saf su vücudun ihtiyacı olan sıvı miktarını sağlıklı şekilde karşılamaya yeter de artar bile.

İyi ve dengeli beslenin,

dengeli-beslenme-nedir
Yemek öğünlerinize daha fazla meyve ve sebze ekleyin, balık, kuru yemiş ve zeytin yağı cildiniz için değerli besinler içermektedir.

Sigara içmeyi bırakın,

sigara-icen-kiz-seksiligi
Bir çok konuda olduğu gibi cildinizin sağlığı açısından da sigara içmek tehlikelidir. Sigara içen kişilerin cilt renkleri koyulaşır ve cildi daha hızlı eskir, cildiniz de yer alan gözenekleri kapatarak cildin yaşlanmasını hızlandırır. yapılan bir araştırmaya göre 2 sigara içmek insan ömrünü 30 dakika kısaltır. İçtiğiniz sigaraya göre hesabı siz yapın artık

CEVAP VER