Çocukken futbol oynamak için çok büyük şeylere ihtiyaç duymazsınız.Bir tane plastik topunuz var hemen iki tane taş bulup kale yaparak, topun peşinden koşmaya başlarsanız.İşte o zaman gol atmaktan başka düşündüğünüz hiç bir şey yoktur.Dünyadaki tüm kötülükler o an için yoktur.Ve Simon Kuper’in de dediği gibi Futbol Asla Sadece Futbol Değildir.

Bir kenar mahalle düşünün, uyuşturucu ticareti sıradanlaşmış.Orta okulların önünde uyuşturucu satanlar ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar.Uyuşturucu kullanma yaşı 11-12 ye kadar düşmüş.Çocuklar aşırı dozdan ölüyorlar.Soner Karabay ve arkadaşları işte böyle bir ortamda çocukları, gençleri bu çirkinliklerden kurtarmanın yolunu futbol ile bulmuşlar.

Karaçay Gençlik Spor, Osmaniye’nin kenar mahallerinden olan Karaçay mahallesinde kurulmuş bir futbol takımı.Alt yaş kategorilerinde mücadele ediyorlar ve kulübün yalnızca tek bir amacı var, gençleri hayata kazandırmak.Kulüp 2011 yılında Soner Karabay ve arkadaşları tarafından kurulmuş.

karacay-genclik-spor-takim

Tabii bir de hayatın gerçekleri var.Keşke her şey hayallerimizde ki kadar kolay olabilseydi.Ülkemizde çoğu şey de olduğu gibi bir klüp olmakta çok zor.Bu yüzden Karabay ve arkadaşları defalarca devlet kurumlarına müracaatta bulunmuşlar.Ancak bürokrasi burada işlemiş ve hiç bir sonuç alınamamış.Sportmence dergisi ve Tek Yumruk taraftar grubunun desteği ile lige katılabilmişler.Ancak işler bununla da bitmiş değil,formalarını kendileri yıkamışlar, 5 kilometre uzaklıkta bulunan stadlara yürüyerek gidip gelmişler, masraflar için herkes harçlıklarını ortaya koymuş ve mücadelelerine sarılmışlar.Bir sonraki sezon için para biriktirmeye çalışmışlar.Bu mücadele Trt Belgesel’in de dikkatini çekmiş ve ‘Şampiyon Olmasak da..’ isimli belgesel ile seslerini bir nebze olsun duyurabilmişler.

Klubün övünebileceği şeyler bunlarla da sınırlı kalmıyor.2004 doğumlu olan Ömer Can Kabiş’i Galatasaray’ın alt yapılarına göndermiş durumdalar.Unutulmamalı ki Carlos Tevez, Neymar Jr. Gibi dünya yıldızları kenar mahallelerdeki ufacık odalardan geldiler.

Esaretin Bedeli filminde başroller Tim Robbins ile Morgan Freeman arasında şöyle bir konuşma geçer.’Unutma Red, umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi ve iyi şeyler asla ölmez’.

Kulüp hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor iseniz kulübün facebook adresi : https://www.facebook.com/KaracayGSK/

CEVAP VER