Olay güzel Ülkemizin Denizli ilinde gerçekleşmiş, 63 yaşındaki anne 38 yaşındaki oğluna kızmış ve her Türk annesinin en güçlü silahı olan terliği oğluna fırlatmış. İşte bu anne “silah ile basit adam yaralamaya teşebbüs” suçu ile 5 yıla kadar hapis istemi ile yargılanacak.

anne-terligi-hapis-cezasi

Ntv ‘ nin paylaştığı habere göre, geçtiğimiz mayıs ayında oğlu ile tartışan anne, oğluna plastik terliğini attı, oğlu da bu olay üzerine şikayetçi oldu.

Savcı’nın “silah ile basit adam yaralamaya teşebbüs” suçundan açmış olduğu davayı, 6. Asliye Ceza Mahkemesi kabul etti.

Terliğin Silah Yerine Geçtiğini Bilseydim Atmazdım;

“Oğlum hakaret edince ayağımdaki terliği fırlattım. Zaten isabet etmedi. Terliğin silah olduğunu bilseydim atmazdım. Bu terlik isabet etse ne olacak sanki, yaralamaz, acıtmaz bile. Cezam neyse çekeceğim, terliği silah saymışlar, yapacak bir şey yok. Evladına kızınca terlik atmayan anne var mı ki?” diye konuştu.

Dava ilerleyen günlerde görülmeye başlanacak.

Ülkemizde onca büyük olay yaşanıyorken hukuk görevlilerinin bunlar ile uğraşması ise sosyal medyada ironi konusu oldu, kimileri eleştirdi kimileri ise dalga geçti, konu hakkıda atılmış 10 tweet i sizler ile paylaşıyoruz.

anne-terligi-atmak-7 anne-terligi-atmak-8 anne-terlik-atmak-1 anne-terlik-atmak-2 anne-terligi-atmak-1 anne-terligi-atmak-2 anne-terligi-atmak-3 anne-terligi-atmak-4 anne-terligi-atmak-5 anne-terligi-atmak-6

CEVAP VER