Hikayemizin kahramanı ön ayakları olmayan ve ismi Able olan, yaşamına bir kanguru gibi arka ayaklarının üzerinde ve zıplaya zıplaya devam eden sevimli mi sevimli bir kedicik.En büyük destekçisi ise şüphesiz ona sahip çıkan yardımsever sahibi Tayland’lı Walai Sriboonvorakul.

Able’nin ön bacaklarını kaybetmesine neden olan olay ise şu şekilde gelişmiş..

Kollarını Kaybetmiş Kedi
Kollarını Kaybetmiş Kedi

Evin çatısında kuş avlamak için gezinirken, bir kuşun peşinden boşluğa atlamış ve  elektrik tellerine çarpınca ölümden dönmüş ama ön bacak ve kuyruğunu kaybetmiş.

Kolsuz Kedi
Kolsuz Kedi

Tedavisi neredeyse 2 yıl sürdü ve kazayı geçirdiğinde 1 yaşında bile değildi. Kazayı gören ve onu o şekilde bırakmak istemeyen sahibi onun tüm tedavisi ile yakından ilgilendi.

Ön Ayakları Olmayan Kedi
Ön Ayakları Olmayan Kedi

Able’nin diğer kedilerden bir farkı yok, onların yaptığı bir çok şeyi oda yapabiliyor, ancak onlar kadar hızlı olamıyor tabi ki.

Ön Kolları Olmayan Kedi
Ön Kolları Olmayan Kedi

Able’nin bu halde bile yaşama tutunması sahibine de yaşam enerjisi veriyormuş.

Kolları olmadığı halde yaşama sım sıkı sarılan o kedinin videosu,

 

5 YORUMLAR

  1. Bir kaç sene önce veledin tekini buna sebeb olacak diye dövüyordum. Çöp tenekesinde kedi var tam kapağının kapanma yerinde de kuyruğu büyük çöp arabalarının kaldırıp içine döktüğü büyük çöp konteynerlarını bilirsiniz. sen git kuyruğu kesilsin diye çöpün kapağını kapat kedi uyanık davrandı kurtuldu ama eğer kuyruk gitseydi kendi uzuvum kesilmiş kadar üzülürdüm. Çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılayalım. Hayvan olmasınlar geçen günde haberde yavru kediyi bantla saran çanakkaleli bir gavat gördüm. söve söve söveee……,

CEVAP VER