Evlilik dünyadaki en büyük kumarlardan biridir. Mutlu bir evliliğin formülünü bilmek ise imkansızlık derecesinde zordur. Evli olan insanlar çok iyi bilecektir ki mutlu olmak için her şeyi yaparlar, çünkü hayatlarının çok iyi büyük bir kısmını kaplayan eylem de mutluluk yoksa çiftler perişan olacaktır. Aslında mutlu evlilik için yapmanız gereken en önemli şey, karınızı mutlu etmek. Bunun sonunda göreceksiniz ki mutlu eş, kesinlikle mutlu evlilik demek.

Bir adam evliliğinden mutlu olabilir ancak bu mutlu bir evlilik anlamına gelmiyor. Rutgers Üniversite’sinde sosyoloji profesörü olan Deborah Carr’ın Evlilik ve Aile Dergisi’nde yayınladığı araştırmaya göre “Bir evlilikte bir eşin mutluluğu, kocanın genel yaşamındaki mutsuzluğun üstünden gelme gücüne sahip”. Yani mutlu bir eş tüm sorunları çözebilir.

Karınızın mutluluğu, hayatınızın mutluluğu ile doğrudan ilgilidir!!!

mutlu-cift

Yapılan anketlere göre, evliliklerine 1 puan veren erkeklerle, 4 puan veren kadınların birliktelikleri mutluydu. Ancak kadın ve erkeğin her ikisinin de 1 puan verdiği evlilerin evlerinde mutluluk yoktu. Sonuç ilginç çıkıyor ancak erkekler açısında bakıldığında mutlu bir kadın mutlu bir hayat demek.

Peki bu nasıl oluyor. Aslında sorunun cevabı oldukça basit. Bir kadın ilişkisinde mutluysa, kocasına bakma ve destek olma konusunda çok daha istekli oluyor ve hayatını zenginleştiriyor.

Sonuç olarak bir kaç cümle söyleyecek olursak; tüm erkekler hem eşinizin dolayısı ile sizin mutlu olmanız için herşeyi yapın. Evliliğinizde mutluluk yok ise karınızı mutlu etmeye çalışın. Sonuçta atalarımızın dediği gibi,

Kadın insanı vezir de eder, rezil de…

CEVAP VER