İngiltere’de ünlü bir kuaför zincirine tıraş olmak için giden Dave Tyler’ın başına çok ilginç bir olay geldi. Saçının yıkandığı sırada boynun da yer alan bir kan pıhtısı harekete geçti ve Tyler’ın felç geçirmesine neden oldu. Tyler bu durumdan kuaförü sorumlu tutup dava açtı ve 100.000(yüz bin) euro tazminat kazandı.

Başını yıkatmak için bir tezgah üzerine geriye doğru boynunu yasladığı sırada, boyununda yer alan bir kan pıhtısı harekete geçerek Dave Tyler’in felç geçirmesine neden oldu.

berberden-tazminat-kazanma

Kuaförde işi bittikten sonra normal yaşamına devam eden Tyler, 3 gün sonra işe giderken bir anda vücudunun sağ tarafı uyuşmaya başladı. Acil olarak hastaneye yetiştirildi. Ardından hastane de 3 aylık bir tedavi süreci geçirdi.

Tyler’ın vücudunda bu felçin izleri hala yer alıyor. Bulanık görme, vücudunun bir kısmını hissedemem, hareket kabiliyetinde azalma gibi sorunları hala bulunuyor.

dave-tyler

Tyler, doktorunun kuaförde saç yıkama esnasında bir pıhtının harekete geçmiş olabileceğini, mevcut saç yıkama tezgahlarında başka ülkelerde de bu şekilde durumlar ile karşılaşıldığını söylemesi ardından dava açtı. Dava sonucunda kazandığı tutar ile başkaları bu rahatsızlığı yaşamasın diye bu durumla savaşmak için kullanacağını söylüyor.

CEVAP VER