Dünyanın büyük kısmından daha iyi bir ülke olabiliriz ancak geliştirmemiz gereken daha bir çok şey var. Okullar da bunun en başında geliyor. Devletin politikası ile alakalı saatlerce, günlerce tartışmalar yapabiliriz, övebilir ya da yerebiliriz. Ancak bunun hiç bir faydası yok. Türkiye’nin her yerinde kırtasiye araçlarına, kitaplara, okullarının düzeltilmesine ihtiyacı olan binlerce çocuk var. Fedakar öğretmenlerimiz ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışarak bu zorlukların üzerinden gelmeye çalışıyorlar.

olanolmus.com ekibi olarak bizlerin edindiği ilke ise bu şekilde çabalayan fedakar öğretmenlerimizin sesini duyurmasına yardımcı olmak. Aslında bu tarz kampanyalar için sosyal medyadan daha iyi bir mecra yok, bunun farkındayız. Ancak bir kişinin dahi bu site aracılığı ile böyle şeylerden haberdar olması bizim için mutluluk sebebi olacaktır.

Ülkemizin durumunun farkındayız. Ülkemizde çok büyük bir kesim ayın sonunu zor getiriyor. Siz yardımcı olamayacak olsanız dahi bu tarz yardımları yaymanız belki de imkanı olan birilerine ulaşmanıza, yardım sağlamamıza neden olacak.

Bu sayfada bilgimiz ve gücümüz yettiği sürece böyle haberleri yaymaya çalışacağız. Sizlerin de etrafında göreceğiniz durumları info@olanolmus.com adresine gönderdiğiniz de yayınlamaktan büyük onur duyarız.

Elif Sağıroğlu Diyarbakır’da bulunan bir köy okulunda öğretmenlik yapıyor.Okulunda çok fazla eksiği var ve bu konuda duyarlı vatandaşlardan yardım bekliyor.

https://www.facebook.com/elif.sagiroglu adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Adres : Aşağı Konak Ortaokulu Aşağı Konak Köyü, Çınar / Diyarbakır

Alıcı : Elif Sağıroğlu

koy-okulu-yardim-kampanyasi

CEVAP VER