Sevgililer ya da evliler farketmez, kavga etmeden bir hayat düşünülemez.Böyle bir hayat sürdüğünü söyleyen birine hiç çekinmeden yalan söylüyorsun diyin.Aslında önemli olan kavga etmek değil, kavga sırasında ve sonrasında nasıl davranılması gerektiğidir.Yapılacak bir yanlış hareket, söylenecek yanlış bir söz mutluluğunuza engel olabilir.Ekip olarak deneyimlerimizden de yararlanarak kavga sırasında ve sonrasında nasıl davranmanız gerektiğini derledik.İşte hayat kurtaracak olan 10 önemli öneri.

kavga-eden-cift

Susun ve 10’a kadar sayın

İnsanların cebinden para aşırmak dışında bir işe yaramayan kişisel gelişim kitapların önerisi gibi durduğunu biliyorum ama gerçekten işe yarıyor.Susun ve hiç bir şey duymamaya çalışın, 10’a kadar sayın.Sakinleşmediyseniz daha çok sayın.

Kazanmaya Çalışmayın

Tartışmayı mutlaka kazanmaya çalışmayın.Çünkü kimse asla sürekli haklı olamaz.Bu durum her zaman durumları daha da kötüye götürür. Evet hakkınızı savunun ama biraz da geniş düşünmeye çalışın belki de bazı konularda partneriniz haklıdır.

İkinize Özel Kavga Engelleyici Bir Hareket Belirleyin

Bu durumu şöyle düşünün, neredeyse yarım saattir durmadan tartışıyorsunuz. Devam ederseniz saatlerce daha devam edebilir. Aranızda belirlediğiniz bir şey ile tartışmayı durdurun. Mesela komik bir filmden alıntı yapın ya da birlikte rezil olduğunuz bir anıyı anlatın. İşe yaradığını görecekseniz.

Unutmayın Her Konu Kavga Sebebi Değildir

Herkes birbirinden farklı yaratılmıştır.Eşinizi ya da sevgilinizi çok sevseniz de sonuç olarak o da farklı bir kişiliğe sahip.Farklı bakış açıları ve hareketleri olması çok normal.Söyledikleri ya da yaptıklarına sinir olmayın. Sinir oluyorsanız dahi bunu kavga ile sonuçlandırmak zorunda değilsiniz. Konuşmak her şeyi çözebilir.

sarilma

Kocaman Sarılın

Anlaşmazlıklar da fiziksel temas istenecek son şeydir. Bunun iki sebebi vardır, birincisi çok sinir olduğunuz kişinin dokunmasını istemezsiniz. İkincisi ise size dokunursa yumuşacağınızı bilirsiniz o yüzden dokunmasını istemezseniz. İstediğiniz kadar kavga edin ve sinirli olun, yumuşamak için sevdiğinizin size sarılmasından daha güçlü ne olabilir ki. Ondan sarılmasını isteyin, eğer red ederse düşünmeden siz sarılın.

Tamam Deyip Yatağa Girin

İnsanlar stresli ve yorgun iken yanlış anlamalara çok daha fazla açık oluyorlar.Tartışmanız bittikten sonra, tamam sonra devam ederiz deyip yatağa geçin.Emin olun sabah kalktığınız da farklı düşüneceksiniz.

Şaka Yapın

Sizinle tartışma yaratmaya çalışan partnerinize onu kırmayacak ufak şakalar yapın. Göreceksiniz ki işe yarayacak.

Pozisyonunuzun Farkında Olun

Kavganın oluşabilmesi için iki kişi ve iki farklı poziyon olması gerekli. Bu pozisyonları alırken neden diye kendinize sorun. Neden kızgınsınız ve neden kavga edeceksiniz. Derin nefes alın ve 10 saniye bunu düşünün, farkı anlayacaksınız.

Çevrenize Dikkat Edin

Bulunduğunuz ortam ya da durumunuz kavganın şiddetini arttırabilir.Eğer aç iseniz ya da çok gürültü bir ortamda iseniz birbirinizi anlamak neredeyse imkansız hale gelir.Sakin bir ortama geçmek ve bişiler atıştırmak ikiniz içinde iyi olacaktır.

Şaşırtıcı Şeyler Yapın

Daha önce yapmadığınız bir şeyler yapın. Mesela bulaşıkları yıkamak yumuşama sebebi olabilir ya da televizyon da bir maç bulup beraber izlemenizin yararını mutlaka göreceksiniz.

1 YORUM

  1. Hemen bunları yapamayabilirsiniz. İnsanın soğuması değişiyor. bazısı hemen soğuyor bazısının ki baya sürüyor. Soğur soğumaz barışın. Küslük kötü şey.

CEVAP VER