Halk tarafından Gıdık olarak adlandırılan, boyun ve çene altı yağlarından şikayetçi misiniz? Gıdık aşırı kilo almaya bağlı olarak oluşur. Bu Yağları yok etmek için izlenecek bir kaç yol vardır.

Gıdık olarak adlandırılan boyun ve çene altı yağlanmasını önlemek için yapmamız gereken 5 şey.

1.Gıdık oluşumunu engellemek için, Bol su Tüketin.

Günde 8 bardak su içilmesi gerektiği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Ancak her vücudun kendine has ihtiyacı vardır. Siz susuz kalmayacak kadar su tüketin. Suyun az tüketilmesi vücutta su toplanmasına ve şişliklere neden olur.

2.Gıdık oluşumunu engellemek için,Glutensiz beslenin.

Gluten başta olmak üzere bazı mbesin maddelerine alerjiniz var ise, Bu besinlerin tüketilmesi vücutta şişliklere neden olur.

3.Gıdık oluşumunu engellemek için,Sağlıklı beslenin.

Tuz ve sodyum içeriği olan besinlerden uzak durun, tuz ve sodyum şişliklere neden olan besinlerdir. Lif içerikli sebze ve meyveler tüketerek şişlik ve kolesterolun azalmasına yardımcı olun.

4.Gıdık oluşumunu engellemek için,Yanak Egzersizi yapın.

Bunu yapmak için elleriniz ile yanaklarınızı elmacık kemiklerinin altından tutun ve çekin , ardından bir şey çiğniyormuş gibi ağzınızı hareket ettirin. Ağzınız da bir meyve varken de böyle yapabilirsiniz. Gerçekten bir şeyi çiğnemeye çalışın.

5.Gıdık oluşumunu engellemek için,Boyun Egzersizi yapın.

Başınızı geriye doğru kaldırabildiğiniz kadar kaldırın ve 10 saniye tutun. Sonra başınızı göğsünüze doğru indirin ve tekrar kaldırın. Bu hareketi mümkün oldukça yavaş şekilde ve günde 8-10 defa tekrarlayarak yapın.

1 YORUM

CEVAP VER