Günümüz teknolojisi ile fotoğraf makineleri cebimize girdiğinde beri olur olmadık yerlerde hiç planlamadan doğaçlama olarak fotoğraflar çekiliyoruz. Kimi zaman bunları sosyal medya araçları ile eşimize dostumuza da gönderebiliyoruz.

Fotoğraf sanatçısı Chris Porsz ise neredeyse 40 sene önce çektiği sokak fotoğraflarında yer alan kişileri tekrar bulup onları bir araya getirerek onların tekrar fotoğraflarını çekti. Ortaya ise müthiş sahneler çıktı.

40-yil-sonra-ayni-yerde-resim-cekilmek

Tam 35 sene önce, bir demir yolu istasyonunda bir birlerine veda öpücüğü veren genç sevgililerin şimdi o fotoğrafın çekildiği yaşlarına eşit çocukları var ama onlar bu güzel görüntüyü tekrar verdikleri için çok mutlular.

30-yil-sonra-ayni-kisiler-ile-ayni-fotografi-cektirmek

Çocuklarında pencerenin önüne dizilerek sokaktan geçenleri izleyen bu üç kız kardeş, şimdilerde evli çocuk sahibi olan bu üçü kız kardeş zaman zaman görüşüp çocukken yatıkları gibi pencere önüne oturup sokaktan geçenleri izlediklerini söylüyorlar.

20-yil-sonra-ayni-yerde-ayni-fotografi-cektirmek

Kendini sev hayatı sev ve yaşa, en güzel örneği bu fotoğraftaki kişi. Geçirdiği trafik kazasından sonra bir sürü ameliyat geçirmiş, ilk fotoğrafın çekildiği zamanda biraz buruk görünse de yıllar geçtikçe neşesini geri kazanmış ve hayata tutunmuş.

30-yil-sonra-ayni-fotografi-cektiren-kizlar

Altın kızlar 30 sene sonra toplanmış, zayıflar tombişleşmiş tombişler erimiş, ama birlikteliklerinden ve neşelerinden hiç bir şey kaybetmemişler, arkadaşlıkları sonsuza dek sürecek gibi görünüyor.

CEVAP VER