Şüphesiz ki öğretmenlik sadece bir meslek değildir. Eğer bunu bir meslek olarak görecek olursak haksızlık etmiş oluruz değerli öğretmenlerimize. Onlar kimi zaman anne-baba kimi zaman arkadaş kimi zaman yol gösterici kimi zaman dert ortağı bir arkadaş olmuşlardır.

ataturk-ogretmenler-gunu

Sevgili öğretmenlerimizin sırtında kocaman bir yük olduğu aşikar, şüphesiz ki onlar kimi zaman çok zor şartlarda çocuklara ve gençlere eğitim vererek, ülkemizin geleceğini inşa ediyorlar. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde kimi zaman canları pahasına bu görevi yerine getirme peşindeler.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği üzerine “Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.” sözünün izinde vatana millete faydalı bireyler yetiştirmek en büyük gayeleridir değerli öğretmenlerimizin.

ataturk-ogretmenler-gunu-1

Dünyada başka günlerde kutlansa da, Ülkemiz de 24 Kasım her yıl öğretmenler günü olarak kutlanılmaktadır. Bugün ayrıca Harf devriminden sonra, Mustafa Kemal Atatürk’ün  Baş öğretmenliği kabul ettiği gündür.

Bizlerde bu vesile ile değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Görevi uğruna şehit olmuş öğretmenlerimize rahmet diliyoruz. Öğretmenlerimizden Aydın, Atatürkçü, Milliyetçi ve Vatansever bireyler yetiştirmeye devam etmelerini temenni ediyoruz.

OlanOlmus.Com

CEVAP VER