Hayata tutunmak için bir nedeniniz mi yok? Yaşama sevincinizi mi kaybettiniz? Artık yaşam sizin için anlamsız mı? Yaşamak için bir neden mi bulamıyorsunuz? Yani pes ettiniz öyle mi? O zaman sizi Nick Vujicic ile tanıştıralım? Belki o zaman mazeretlerin arkasına saklanmaktan vazgeçip bir şeyler için çabalamaya başlarsınız.

Nick Vujicic şimdilerde ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan, 1982 yılında Melbourne, Avustralya’da doğmuş bir Avustralyalı. Kendisinin doğuştan kol ve bacakları yok, bu şekilde dünyaya gelmiş. Ailesi bu duruma karşı ilk başlarda çok üzülse de asla çocukları kol kanat germekten vazgeçmemiş ve O’nun arkasında durmuşlar.

Elbette Nick’in çocukluğu ve okul dönemleri kolay geçmedi, fiziksel problemlerin yanında yalnızlık ve depresyon gibi problemler ile de uğraştı ve benim bu dünyada ne işim var diye düşündü çoğu zaman çünkü O tüm arkadaşlarından farklı idi. Koşamıyor oynayamıyordu onlar ile.

Nick özellikle ailesinin ve terapistlerinin desteği ile yaşama sevincini kaybetmeden durumu kabullenip böyle yaşamaya kendisini alıştırmış.  Hayatında ki dönem noktası ise 2005 yılında kurduğu ve kar amacı gütmeyen lifewithoutlimbs.org isimli kuruluşu kurmuş.

Bu kuruluş ile dünya çapında toplantılar düzenlemeye başlamış, ilk konuşmasını 19 yaşında iken yaptığından bu güne, onu stadyumlar dolusu insanlardan tutunda, öğretenler, mühendisler, doktorlar, öğrenciler, siyasiler gibi bir çok iş dalından binlerce insan dinlemiş.

Nick diyor ki, “Tanrı beni elleri ve ayakları olmadan yarattı ise, ellerim ve ayaklarım yerine kalbimi kullanmam gerekir.”

Düzenlediği toplantılarda, kendisinin bu halinin onun yaşamasına engel bir durum olmadığını anlatıyor. İlgili toplantılardan topladığı yardımlar ile ise engelsiz yaşamı desteklemeye çalışıyor.

Nick evli ve çocukları var ve eşi onun yanından bir an olsun ayrılmıyor. Onların desteğinin öneminden söz ediyor, asla bu noktaya tek başıma gelemezdim diyor.

nick-vujicic nick-vujicic-kimdir nick-vujicic-karisi nick-vujicic-esi nick-vujicic-ailesi

Nick Vujicic Kitapları,

nick-vujicic

İşte Sözün bittiği yaşama sevincinin başladığı yer,

 

Yaşama sevincinin kaybetmiş depresyonda arkadaşlarınız var ise paylaşıp onlara bu haberi ulaştırın.

 

Daha fazlası için,

website: lifewithoutlimbs.org

instragram: instagram.com/nickvujicic

 

CEVAP VER