Biraz sonra okuyacağınız şeyler sizlere Canan Karatay’ı dinliyormuş gibi hissettirebilir. Ancak biz onun kadar detayına inmeyeceğiz. Hepimizin hayatında mutlaka kullanabileceği basit bilgiler vermeye çalışacağız.

1 – Yumurta suda batmıyorsa sıkıntı var demektir. Çünkü taze yumurta her zaman suyun dibine batar. Bayatlamış yumurta ise içinde biriktirdiği gazlardan dolayı su yüzeyinde kalır. Hastalanmak istemiyorsanız asla bayat yumurta tüketmeyin.

2 – Özellikle çocukların tüketmeyi sevdiği yiyeceklerde sarı ya da kırmızı boyaların olmadığına dikkat edin. Bu boyalar çocuklar üzerinde ciddi davranış bozukluklarına neden olabilir.

mm

3- Bayat çayı içmeyin. Soğumuş ve bayatlamış çay mide zarını tahriş eder ve dayanılmaz ağrılara neden olabilir.

4- Balların bozulma tarihi yoktur. Tabi ki 5 kavanozu 100 liradan satılan ballardan bahsetmiyoruz. Onların içinde neler olduğunu kimse bilmiyor. Arılar tarafından çiçeklerden toplanarak yapılan bir bal asla bozulmaz.

5- Lahana turşusu diyet için çok önemlidir. İçinde bulundurduğu probiyotikler sayesinde vücuttaki yağların yüzde dört, beşe varan oranlarda yağ yakılmasına yardımcı olur.

lahana-tursusu

6- Ufak bir parça siyah çikolata diyete yardımcı olabilir. Çikolata diyet düşmanı olarak biliniyor olabilir ancak yemekten önce yiyeceğiniz ufak bir parça siyah çikolata kan şekerinizi yükselterek, aç olsanız dahi çok yemek yemenizi engeller. Diyet yaparken daha başka ne istenebilir ki. Ama yinede siz abartmayın bir parça yeterli.

1 YORUM

  1. Yiyecekler için önemli tavsiyeler ve ayrıntılar vermişsiniz. Özellikle Bal’da çok hileli ürün bulunmakta Bal alırken dikkat etmek gerekiyor.

CEVAP VER