Yeni doğum yapmış halk arasında lohusa diye tabir edilen bayanlara sorulmaması gereken, sorulduğunda onun bir Japon Samuray savaşçısına dönüşmesine neden olan 10 soruyu sizler için derledik.

1 – Neden Sezeryan İle Doğum Yaptın?

sezeryan-dogum

Her anne normal doğum yapmak ister ama ne yazık ki, günümüz özel hastahaneleri son güne kadar her şey yolunda deyip doğuma 2 hafta kala sezeryan olmazsan şöyle olur böyle olur diyerek anne babaları korkutup bir şekilde işi sezeryana getiriyor ve çaresiz olarak anne babalarda bunu kabul etmek zorunda kalıyor. Sezeryan hem doktor için daha kolay ve planlı, hastane için ise fazla gelir demek.

.

2 – Doğum Kilolarını Atamamışsın Ama?

kilolu-anne

Canım her anne Ebru Şallı, Çağla Şikel gibi olamaz demi ama, zamanla atacaktır sürekli sorup kadının bozuk olan psikolojisini bozmayın, bir cinnete bakar kılıcını çekip kellenizi koparması.

.

3 – Emiyor mu sizin ki?

bebek-emzirme

Evet canım emiyor, emmese ne yapacaksın gelip sen mi emdireceksin, el işinde çalışıyoruz herhalde babamın işi değil ki kafama göre gidip günde 10 defa emzirebileyim.

.

4 – Tosun olmuş Maşşallah mama mı veriyorsunuz?

tombis-bebek

Mama da veriyoruz kelle paça çorbası da, adana kebap ta ne yapacaksın çocuk sağlıklı bir şekilde büyüyor işte, ister mama ister anne sütü.

.

5 – Yedirin her şeyin tadını alsın büyüyünce yemez bak?

obur-bebek

Tabi canım doktor ne bilsin siz daha iyi bilirsiniz, doktorun verme yedirme dediği her şeyi yedirmeye çalışmak neyin çabası?

.

6 – Aman Çokta huysuz gürültüye alıştırmanız mı siz bunu?

Yok alıştırmadık sessiz ortamda uyumayı seviyor bizim ki, hani doktorlar diyor ya en verimli uyku sessiz ve karanlık ortamda alınan uykudur. aman boş verin doktorun dediğini getir bakayım sen onu bana ver nasıl uyutacağım bak..SALLAMA bebeğimi !!!!!(iç ses)

.

7 – Annen mi bakacak çocuğa?

bebek-bakicisi

Evet çalışmak zorundayım biri bakacak, yok ben rus dadı tutacağım o bakacak, elbette ki annelerim bakacak. ne yapalım şartlar böyle.

.

8 – Babası yardımcı oluyor mu?

baba-çocuk

Yok olmuyor televizyon karşısında göbek ovuşturuyor, gece top atsan uyanmıyor, size ne koca da benim çocukta.

.

9 – Gece uykusu nasıl bari?

uyuyan-bebek

Vallahi siz sorana kadar iyiydi, ne zaman sordunuz bende iyi uyuyor dedim o gün bu gündür uyumuyor sıpa, gelin bir gece siz deneyin görün nasıl uyuyor mu uyumuyor mu?

.

10- Eeee İkinci Ne zaman? ZzZzZZzzzZZzZZz

sinirli-anne

Sakin ol ve o silahı yavaşça yere bırak.. hepsi geçecek ve bir süre sonra bunlara gülüp geçeceksin.

Nasıl Buldunuz ?

View Results

Loading ... Loading ...

.

Paylaş

1 YORUM

CEVAP VER