Artık günümüz teknolojisi ile bir çok sebze ve meyveyi zamanını beklemeden tüketmek çok kolay, ama sizde benim gibi meyve ve sebzeyi zamanında tüketenlerden iseniz o zaman size yapacak tek şey kalıyor, mevsim değişmeden derin dondurucularınızı işte bu sebze ve meyveler ile hemen doldurun.Geç kalmayın yaz bitiyor.!!

1- Frambuaz

frambuaz

Pastaların tatlıların vazgeçilmezi sizde soğuk kış günlerinde gelen misafirlerinize güzel bir pasta yapıp onlara da yazı yaşatmak istemez misiniz?

2- Vişne

visne

Tek başına yemesi bazen zor olabiliyor ama bir tatlı yada kekin içinde bir başka güzel oluyor, belkide kış ortasında canınız orjinal vişne suyu çekecek kim bilir?

3-Bamya

bamya

Yazın bile cep yakan bamya, kışın ne durumda olur belli değil, kimimiz sever kimimiz sevmez ama reçelinden tut yemeğine kadar bir çok noktada değerlendirilebilir, derin donduruculardaki yerini almayı hak ediyor yinede.

4-Taze Fasülye

taz-fasulye

Burnuma kokusu gelir gibi oldu, kışın soğuğunda yanına cacık ve pilavda oldu mu kendinizi temmuz ayının ortasında hissetmemek elde değil.

5-Domates

domates

Dört mevsim sofraların ve kahvaltıların vazgeçilmesi, neye koysan yakışır, mis gibi yaz kokusunu kışın da duymak için onlarda derin dondurucumuz da yer almalı.

6-Barbunya

barbunya

Pazarlarda bu ara en çok aranan sebze, çoktan ayıklanıp temizlenip donduruculardaki yerlerini almaya başlamış bile, sıcağı soğuğu zeytin yağlısı mis gibi.

7-Enginar

enginar

Lezzeti kadar faydaları da saymakla bitmez, sizde benim gibi 4 mevsim yerim diyorsanız dondurucunuzda biraz daha yer açmaniz gerekecek.

8-Börülce

börülce

Kışında sofralarımızdaki yerini alacak, kışın ortasında yaz mezesi olarak sofrada olması masanıza ayrı bir zenginlik katacak.

9-Mısır

Özellikle eşi hamile olanlar şimdiden alsın koysun dondurucusuna, kışın bulmak nerede ise imkansız.

 

10-Çilek

çilek

Kokusu burnuma geldi, birde tadı da kokusu gibi güzel olanında buldunuz mu değil 1 kilo 5 kilo alıp saklayın kışa.

11-Böğürtlen

böğürtlen

Ormanlık alanlarda kendiliğinde yetişen bir bitki olan böğürtlen tatlıların vazgeçilmezi oldu. Obur bir kocanız varsa canı her an böğürtlenli cheesCake çekebilir. hazırlıksız yakalanmayın derim.

12-Kızılçık

kızılcık

Ekşimsi tadı ile 4 mevsim yenilesi bir yaz meyvesi, eşleri hamile olanlar bu konuda da dikkatli olun kışın bulmak imkansız.

13-Bezelye

bezelye

Yeşil dere otu parçaları, mis gibi kokusu ile kış sofralarınızı şenlendirmek isterseniz şimdi hemen 4-5 kilo alıp ayıklayıp atın dondurucuya.

14-Bakla

bakla

Soğanlı, üzerine sarımsaklı yoğurt konmuş bir bakla yemeği hayal edin, şubat ayının soğuğunda kış masanızda yerini alsın.

15-Taze Asma Yaprağı

asma-yapragi

Altın günlerinin vazgeçilmezi zeytin yağlı sarma, misafirlerinizi hem marifetiniz ile hemde taze yaprağa sarılmış bir sarma ile şaşırtın.

.

Şuan ki durum nedir ?

View Results

Loading ... Loading ...
Paylaş

CEVAP VER