Zengin olmak için bazen çalışmak bazende çok şanslı olmak gerekir. Yada neydi o laf, “babanızı seçemezsiniz ama kayın pederinizi seçme şansınız vardır” tercih sizin. 

Biz sizler için tesadüfen zengin olmuş 5 insanı derledik buyurun bakalım.

5- Barnis Galego

Şans Kaliforniya’da Barnis Galego’yu buldu,  evinnin bodrumunda ABD’nin ilk profesyonel beyzbol kağıtlarını buldu. 1869 yılına ait bu kartları az daha  internet den 10 dolara satıyordu. Bunu Bir arkadaşı engelledi. Ardından kartlarını yine internette açık artırmaya koyan Barnis bu satıştan 75 bin dolar kazandı.

beyzbol-kart

4-Jef Bealtny

Akrabaları tarafından 20 yıl önce terk edilen evi temizleye gitti, tavan arasında 2bin dolarlık eski para buldu, bu paralar altın ve gümüş paralardı, zamanın parası ile 200 bin dolarlık bir servete kavuştu.

altin-gumus-para

3- İsmi Belirtilmeyen Bir Abd Vatandaşı

Ucuz ürünlerin alınabildiği bit pazarından 4 dolara resmi yırtık bir tablo aldı, amacı çerçevesini kullanmaktı. Eve gelip resmi çerçeveden ayırdığında resmin arkasına saklanmış bir kağıt buldu, bu kağıt ise sadece 500 adet basılan ABD resmi bağımsızlık bildirgesinin ta kendisiydi. arkasında 1776 yılında basıldığı da yazıyordu. günümüzde 24 kopyası var olan bu belge 2,5 milyon dolara satıldı

amerikan-bagimsizlik-bildirgesi

2-Hindistanlı Bir İşçi

Hinditanda bir işçi duvardaki deliği kapatmak için bir tablo satın aldı ve bu tabloya 30 dolar ödedi, bir gün evine misafir gelen arkadaşları ile oyun oynarken, bir arkadaşı bu resmin Martin Johnson Hit isimli ressama ait tablo olduğunu söylemesi üzerine, ressamın çizimlerini barındıran galeriye resmi götürüp gerçek olup olmadığını sordu ve resmin gerçek çıkmasının ardından 1,2 milyon dolara resmi buraya sattı.

ressam

1-Terry Hunter

Terry isimli bir kamyon şoförü, arkadaşı için komik resimler içeren bir tablo satın aldı, amacı arkadaşını biraz güldürmek ve ardında tabloyu dart tahtası yapmaktı, arkadaşının ressam olan sevgilisi tabloyu görünce bu gerçek bir Jack Pollock tablosu olabilir dedi ve tabloyu ondan 5 dolara satın aldı ve ardından tabloyu 50 milyon dolara sattı.

my_jackson_pollock_painting

CEVAP VER