Öyle aktörler ve roller vardır ki tek başına tüm filmi taşır.Bazı filmler ise sadece bir kişinin üzerine kuruludur.Bahsettiğimiz filmlerin sayısı gün geçtikte artıyor.Ve bu filmler yüz milyonlarca dolar harcanmış olan filmlerden daha akılda kalıcı olabiliyor.Bu filmlerden bazılarını sizler için derledik.

The Human Voice – 1966

Sevgilisi ile konuşmaya giden kadın, sevgilisi konuştukça umutsuzluğa kapılır. Bir saat içinde dinlediklerinizi sizleri de en az karakter kadar etkileyecek.
Oynayan : Ingrid Bergman

Bela (Duel) – 1971

Dahi yönetmen Steven Spielberg’in kariyer‫inin başında çektiği bu film, müthiş bir gerilim. Otoyolda tek başına bir toplantıya yetişmeye çalışırken, bir kamyonu geçen David Mann, hiç beklemediği bir durumla karşılaşır. Yüzsüz kötü karakterin ustalıklıkla işlendiği film baştan sona insanı kendine bağlıyor ve sonuna kadar gerilimi hissediyorsunuz.
Oynayan : Dennis Weaver

Uyuyan Adam (The Man Who Sleeps) – 1974

Diyalogsuz ve sadece bir dış sesin olduğu bir film.Karakterin ismi dahi yok. Hayatta hiç bir şey de başarılı olamamış olan insanların yaşadıklarına eğilen film, kendini bağlama konusunda oldukça başarılı.
Oynayan : Shelley Duvall

Yeni Hayat (Cast Away) – 2000

Hayatını bir düzen içinde yaşayan Chuck Noland, tüm hayatını kontrol altında tutan biridir.İşine çok zaman ayırdığından dolayı sevgilisini dahi ihmal eder.Noland uzak bir adaya savrulduktan sonra yaşadığı hayatın boşluklarını ve kendine bakış açısı değişir.
Oynayan : Tom Hanks

Zulo – 2005

İnsan ruhunu inceleyen felsefi bir film. Miguel bir gece uyandığında kendi bir kuyuda bulur.Yanında sadece bir kova ve battaniye vardır.Kim olduğu bilinmeyen iki kişi arada sırada sigara ve bir parça peynir atar.Artık hayatta kalmak zorunda olan Miguel kendini zorlamak durumundadır.
Oynayan : Jaume García Arija

1408 – 2007

Mike Enslin korku romanları yazan ve doğa üstü olaylara inanmayan biridir.Dolphin hotelinde bulunan 1408 numaralı odaya girenlerin çıkamadığını duyunca odaya gider ve olaylar gelişir.
Oynayan : John Cusack

Bronson – 2008
Gerçek bir hikayeden alınan film de 34 yıl hücre cezası almış Michael Peterson’ın beyninde yarattığı Charles Bronson karakteri konu ediliyor.Film bittiğinde kendinizi şok içinde bulacaksınız.
Oynayan : Tom Hardy

Toprak Altında (Buried) – 2010

Paul Conroy’nin hayatta kalması için sadece 90 dakikası vardır.Buna sebep olan durum ise bir tabutun içinde canlı canlı gömülmesidir.Hayatta kalmasına yardımcı olmak için yanında sadece bir cep telefonu bulunur.Ancak bu telefonun şarjı çok az ve iyi çekmemektedir.
Oynayan : Ryan Reynolds

Ay (Moon) – 2010
Yıllar sürecek olan görevi için Ay’a giden Sam Bell, işini sevmemekte ve rutin bir hayat yaratmıştır.Dönüşüne yakın gerçekleşen bazı olaylar rutinini bozar ve olaylar gelişir.
Oynayan : Sam Rockwell

Sona Doğru (All is Lost) – 2013

Yatıyla birlikte tek başına yolculuk yapan adam, bir konteynıra çarpar ve bilincini kaybeder.Uyandığında hayatta kalmasına yardımcı olacak olan tüm aletler kaybolmuştur ve kazayı yavaş yavaş hatırlamaya başlar.Bu durumdan sonra hayatta kalması için güvenmesi gereken tek şey deniz bilgisi olacaktır.
Oynayan : Robert Redford

Locke – 2013

Güzel bir iş ve aileye sahip olan bir adamın hayatının parça parça nasıl kaosa sürüklendiğini izliyoruz.Tom Hardy’nin yakın çekimlerineden dolayı hayranları için bulunmaz bir nimet bu film
Oynayan : Tom Hardy

CEVAP VER