Göz bozukluğu günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biri artık. Göz bozukluklarının en büyük sebeplerinin başında ise şüphesiz ki bilgisayar cep telefonu ve televizyon gibi elektronik aletlerden yayılan zararlı ışıklar geliyor. Bu sorunlardan dolayı ise bir çok kişi gözlük kullanmak zorunda kalıyor.

Peki gözlük kullanmak sanıldığı kadar basit bir şey mi? Tak gözlüğü artık her şey çok mu güzel. Elbette öyle değil, sadece gözlük kullananların anlayabileceği durumları sizler için bir araya topladık.

Uyurken gözlüğü çıkartma gerekliliği,

Gözlük Takılı İken Uyumak
Gözlük Takılı İken Uyumak

Elbette uyurken gözlüğe ihtiyaç yok ancak uyandığında, su içmek istediğinde yada wc ye gitmek istediğinde, o gözlüğü bulmak sorun işte. Gözleri açınca hemen görmek istiyor insan. O yüzden gözlükle uyumak istememiz çok normal.

Sıcak bir şey içememe durumu,

Gözlük ile Sıcak Bir İçeçek İçmek
Gözlük ile Sıcak Bir İçeçek İçmek

Bu soğuk kış günlerinde bir fincan sıcak salep ne güzel olur değil mi? Evet sizin için güzel olurdu ama bizim gözlüklerimizin camı buhar oluyor ve görmüyoruz, Gözlüğü çıkarıp içersek de bardağı görmüyoruz.

Gözlük camımızın ellenmesi hali,

Çok net söylemek gerekir ise bir samuray‘a dönüşebiliriz. Iyyy birde o el yağlı ise, cama parmak izleri cıktı ise tek hareket ile o parmakları kırabilme tekniğine sahibizdir. Anlayamazsınız.

Yağmurdan nefret etme durumumuz,

Yağmurlu Havada Gözlükle Dolaşmak
Yağmurlu Havada Gözlükle Dolaşmak

Siz sosyal medyada cam kenarında kahvenizi yudumlayıp kitap okuduğunuz anı paylaşırken biz o yağmurdan nefret ederiz. Neden mi? Görmüyoruz çünkü camımız buharlaşıyor, görüş alanımız düşüyor.

Gözlüğü kaybetmekten nefret etme hali,

Gözlüğü Kaybetmek ve Aramak
Gözlüğü Kaybetmek ve Aramak

Biz gözlüğümüzü kaybedince, onu kolay kolay bulamayız çünkü o olmadan göremiyoruz. Belki önünden 5 defa geçmiş olabilir ama onu göremedik, Bize yardımcı olun.

Sıcak bir odaya ani dalış halimiz,

 

Yağmurlu yada soğuk bir havada sokakta yürürken, mis gibi sobanın yandığı bir kahvehaneye, sıcak bir çay içmek için ani bir dalış yaptınız. Çayın heyecanından unuttuk ki camlar aniden buharlaşacaktı. O da nesi görmüyorum.

Gözlüğün kırılması, Olamaz!

Gözlüğün Üzerine Oturmak
Gözlüğün Üzerine Oturmak

Evladımız gibi baktığımız o şey, koltuğun üzerine bırakmış olabilirim, neden oturmadan oturduğun yerde bir şey var mı diye bakmıyorsun Anne.! Yere düşmüş olabilir üzerine basmak zorunda mısınız!

4 YORUMLAR

  1. Özellikle gözlüklerin buhar yapması çok kötü yeni teknoloji silme sıvıları var onlar işe yarıyor ama yinede tam iş görmüyor.

  2. Göz Lenslerini çıkarma takma derdi olmasa aslında gözlüğe hiç gerek yok Lens daha güzel tek sıkıntı gözünüş yaşardığında kayması 😀

CEVAP VER