Her yılın özellikle son bölümlerinde bir sonraki yıl için kendi burçlarımızın ve dünyanın geleceği hakkındaki konuları merak edederiz. İşte tam da bu yüzden yılın bu zamanlarında astrologlar fazla mesai yapıyorlar.

Bunların en önemlisi de yüzyıllar önce ölmüş olan günümüze kadar popülaritesini kaybetmemiş olan Michel de Nostredame ya da herkesin bildiği adıyla Nostradamus. Bazı kehanetleri net saçmalık ancak bunca yıl geldiyse bu dörtlüklerin bir anlamı olmalı.

Aslında kehanetler dünyasına adım atmadan önce Nostradamus sıradan bir Fransız doktordu. Ancak 11 Eylül 2001’de yaşanan ikiz kuleler saldırısını, Hitler’in iktidarının yükselişini ve Trump’ın başkanlık yarışında kazanacağını bilmesi, onu dikkate almamız için yeterli sanırım.

Nostradamus’un 2017 yılı içinde kehanetleri var ve şu şekilde;

1. Dünyanın yükselen süper gücü olan Çin, “Ekonomik Dengesizliği” düzeltmek adına bazı adımlar atacak. Yapılacak olan bu eylemler dünya da kapsamlı etkiler yaratacak.

2. İtalya finansal krizlerle boğuşacak. İşsizlik sayısı artacak ve krediler artarak Avrupa Birliği’nin mali krizinde başrolü devralacak. Bankalar iflas edecek ve bu sadece buz dağının görünen kısmı olacak.

İtalya Finansal Krizi
İtalya Finansal Krizi

3. Nostradamus’un “Sıcak Savaşlar” olarak tanımladığı küresel ısınma ve azalan kaynaklardan dolayı savaşlar çıkacak. Dünyanın baş belası olan terörizm de en büyük tehditlerden biri olmaya devam edecek.

4. Latin Amerika yeniden dizayn edilecek. Buradaki yöneticileri kargaşa yaratan sol politikalardan vazgeçip, daha ılımlı politikalar izlemesi gerekli.

5. Mevcut dünya süper gücü olan Birleşik Devletler, kontrol dışı kalacak ve siyasi yolsuzluk, ideolojik bölünme ve artan eşitsizlik nedeniyle küresel meselelerle şimdi ki kadar ilgilenemeyecek.

6. Güneş enerjisi kullanımı artacak. Bu da devletlerin kaynaklarının önemli bölümünü harcadıkları bir alandan kurtulmalarını sağlayacak ve iklim değişiklikleri ile savaşta önemli yer tutacak.

7. Ticari uzay seyahatleri gerçek anlaşma haline gelecek. Bunun dışında yörünge dışı uçuşlar insanları cezbedecek. Ay ve astreoditler istenilen madenleri karşılamayaz.

Uzay Turizmi
Uzay Turizmi

8. Antlaşmanın maddeleri kesin olmamakla birlikte Ukrayna ve Rusya barış yapacak. Amerika Birleşik Devletleri buna karşı çıksa da, başta Almanya olmak üzere Avrupa devletleri bu antlaşmadan menun olacaklar.

9. Bulut bilgisayarları(Verilerin sabit disk yerine internetten veri depolama merkezlerinde verilerinin toplaması) artık önünde bir sıfat olmadan anılmaya başlanacak. Artık bulut bilgisayar değil sadece bilgisayar denilecek.

3 YORUMLAR

  1. Sanırım Nostradamus bu kehanetleri, yıl yıl değil de periyotlar şeklinde yapmıştı. Acaba neye göre bu şekilde konuşabilmiş. Her şeyin ince bir iplik ile birbirine bağlı olduğu şu dünyada, yarını tahmin etmek zor iken, adam yüzyıllar sonrasını tahmin ediyor.

CEVAP VER