Mısır yani Egelilerin deyimi ile darı. Eminim bu görüntüler ağzınızı sulandıracak ve kısa zamanda bunlardan birini yemek isteyeceksiniz, işte mısırın ağız sulandıran 8 hali sizin için burada.

Patlamış Mısır, Özellikle sinema keyfinin vazgeçilmezi, her ne kadar sinema salonlarında verilen para ile dışarıda 1 ton mısır alınabilse de o filmi izlerken o mısırı yiyeceğiz.

patlamıs-misir

Kaynamış Yada Haşlanmış Mısır, bu zatıalileri de beachlerin, deniz kıyılarının, yaz günlerinin vazgeçilmezi, şirin bir tatil kasabasında gece pazarını gezerken yada deniz kenarında güneşlenirken hangimiz yemedik çılgınlar gibi ?

haslanmis-misir

Közlenmiş, Közde Yada Mangalda Mısır, Sizin oraları bilmem ama bizim buralarda mangal sonuna geldin mi kalan gözde ya Türk kahvesi pişirilir yada mısır közlenir. Tadı mı nasıl? Yemediyseniz bir yanınız eksik kalmıştır..

kozde-misir

Kurutulmuş yada Kavurga Mısır, Şarapçıların vazgeçilmezi, yanına bir iki dilim peynir yeterli, Hemen Şirinceye gidip şarap tadıp yanında kavurga yiyesim gelmedi değil hani.

kavurga-misir

Soslu Çerez Mısır, Yine akşamcılardan devam ediyoruz, kendileri biracıların sağlam mezesidir, fazlası rahatsızlık verebilir, yeteri kadar içip yeteri kadar yemekte fayda var.

mısır-cerezi

Tane Haşlanmış yada Bardakta Mısır, Hımm sarımsak sos, mayonez, karabiber desem? bence ne koyarsan koy güzel oluyor.

bardakta-mısır

Son iki maddemizi mısırın ununa ayırdık,

Mısır Ekmeği, tabiki de mis gibi kokusu olan bu lezzeti unutacak değildik, ağızda dağılan yapısı ile genellikle karadenizlilerin vazgeçilmezi.

mısır-ekmegi

Veeee Tabiki Kuymak Yada Mıhlama, kokusu burnunuza tadı damağınıza geldi değil mi? özellikle hamilelerden özür dileriz, karadenizli kardeşlerimizden başkasıda yapamıyor ellerinde bir sihir var sanki.

kuymak-mihlama

Aman Allahım yoksa bir tanesini unuttuk mu hadi o zaman yorum ekle ve bize hatırlat onu.

OlanOlmus.com 

 

 

Paylaş

CEVAP VER