Şüphesiz ki makyaj yapmak insanlık tarihinin en önemli buluşlarından biri. Özellikle uzaman kişilerin yaptığı makyaj ile gerçekte olduğunuzdan daha da güzel görünme şansınız oldukça yüksek. Örnekleri görmek için buraya bakabilirsiniz. 

Bazı kızlar ise makyaj yardımı olmadan güzel görünmek isterler. İşte böyle düşünen kızlarımız için 10 altın öneri,

Size uygun renkler kullanın,

Güzel Bakan Kadın
Güzel Bakan Kadın

Doğru bir renk kıyafet giymek, cildiniz de yer alan kusurları örtüp daha etkili görünmenize yardımcı olacaktır.

Beslenme şeklinize dikkat edin,

Düzenli Beslenmek
Düzenli Beslenmek

Kaliteli beslenmek vücudunuza güzellik katacaktır, Balık, bitkisel yağlar, kuru yemiş gibi besinler canlı bir tene sahip olmanızı sağlar. Süt ürünleri ise cildinizin protein ihtiyacını karşılayacaktır. Bunları tüketmeye özen gösterin.

Düzenli ve yeterli uyuyun,

Düzenli Uykunun Faydaları
Düzenli Uykunun Faydaları

Uyku bedenin en kuvvetli destekçisidir. Günde en az 7 saat gece uykusu bedeninizin ve cildinizin yenilenmesinde size yardımcı olacaktır. Ayrıca vücudumuz gece uykularında melatonin  denilen güzellik hormonu salgılamaktadır. Yüz üstü uyumak ise kırışıklıklara neden olur.

Cilt bakımınıza ve temizliğine önem gösterin,

Cilt Bakımının Faydaları
Cilt Bakımının Faydaları

Cilt bakım uzmanları günde en az 2 defa yüz yıkamanın cilde faydalı olacağını söylüyorlar. Özellikle akşam yatmadan önce de yüz yıkanmalı.Haftada bir kez ise cilt maskesi ile cildinizi dinlendirebilirsiniz.

Güneşten cildinizi koruyun,

Güneş Kremi Kullanmanın Yararları
Güneş Kremi Kullanmanın Yararları

Ultraviyole ışınlar yani güneşin içerdiği zararlı ışınlar cildinize zarar verip lekeler oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenle güneş kremi kullanmaya özen gösterin. Sadece deniz kenarında iken değil tüm yıl kullanabilirsiniz.

Saç bakımına özen gösterin,

Kızıl Saçlı Kadın
Kızıl Saçlı Kadın

Makyajsız bir yüzünüz var ise, saçlarınız harika olmak zorundadır. Eğer saçlarınız bakımsız ve boyası akmış ise haliniz içler acısıdır. Hindistan cevizi yağı saçlarınızın parlak ve dolgun görünmesine destek olacaktır.

Dudaklarınızı göstermeyi unutmayın,

Güzel Dudaklı Kadın
Güzel Dudaklı Kadın

Dolgun ve canlı dudaklar bir kadını daima seksi kılar. Dudaklarınıza zeytinyağı yada herhangi doğal bir bitki yapı ile masaj uygulayın. Parlak ve dolgun bir dudağa sahip olursunuz.

Diş temizliği ve sağlığı,

Güzel Gülen Kadın
Güzel Gülen Kadın

Güzel bir gülümseme ile parlayan dişler sizi çekici kılacaktır. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın. Eğer diş renginiz bembeyaz değil ise, diş hekimlerinden destek alıp beyazlamasını sağlayın.

Güzel gözleri vurgulamaktan kaçınmayın,

Güzel Gözlü Kadın
Güzel Gözlü Kadın

Kıvrık kirpikler dikkat çekici olmanızı sağlar. şeffaf bir jel kullanarak onları nemli gösterebilirsiniz. Nane ve yeşil çay göz altı torbalarınızı yok etmekte size yardımcı olur. Göz altı torbalarının sebebi B vitamini eksikliği olabilir.

Ve kaşlarınızı asla ihmal etmeyin,

Güzel Gözlü Kadın
Güzel Gözlü Kadın

Eğer makyajsız bir yüzünüz var ise en dikkat çeken yeriniz kaşlarınız olacaktır. Kaşlarınızı yüzünüz uygun şekide biçimlendirin. Kaş renginizi saçlarınız ile aynı tutmaya dikkat edin,Doğuştan kalın kaşlara sahip değilseniz, A Vitamini içeren kremler ile kaşlarınızı besleyin, böyle yaparsanız daha dolgun görüneceklerdir ve dikkat çekeceklerdir.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER