Öyle insanlar vardır ki en kötü hastalıktan bile tehlikelidirler. Bu insanları her kim olursa olsun hayatınız dan bir an önce çıkarmanız faydanıza olacaktır. Çünkü bunlar size büyük zarar verirler.

Hayatımızdan bir an önce çıkarmamamız gereken zehirli bir yılandan bile daha tehlikeli insan tipleri,

1.Saygısız İnsanlar,

Sizin fikirlerinizi önemsemeyen, daima kendi düşüncelerini sizlere kabul ettirmek isteyen, aslında sizi hiç önemsemeyen sadece kendini düşünen bencil insanlar aynı zaman da  Nerede nasıl davranmasını gerektiğini bilmeyen insanlardır. Bunlardan uzak durun size zarar vermişlerdir vermeye devam edeceklerdir.

2.Kıymet Bilmeyen İnsanlar,

Yaptıklarınıza değer vermeyen, emeğinizi hiçe sayan. Bin bir zorlukla yaptığınız şeyin kıymetini bilmeyen ve beğenmeyen insanlardan uzak durun. Çünkü onlar sizin emeğinize değer vermiyor ise size asla değer vermiyor demektir.

3.Kendi Menfaatini Her Şeyin Üstünde Tutan İnsanlar,

Kendi isteklerini ve kendi çıkarlarını herkes den ve her şeyden üstün tutan ve sadece kendini düşünen bencil insanlar kendi menfaatleri için aklınıza gelmeyecek kadar kötü şeyleri bile yapabilirler. Belki de bu yolda sizi kullanıyor bile olabilirler. Varsa hayatınız da böyle birileri onlara bir an önce yol verin.

4.Yalan Söylemekten Çekinmeyen İnsanlar,

Yalan söylemek en kötü alışkanlıkların başında gelir. Yalan söyleyen bir insan başka bir çok kötü alışkanlığa da sahiptir. Şüphesiz ki kandırılmak çok küçük düşürücü bir şeydir. Siz tüm kalbiniz ile birine bağlı iken o sizi kandırıyor ve yalan söylüyor ise kendinize daha fazla acı çektirmeden bir an önce ondan kurtulun.

Ancak Gerçek Dostlarınız da Değerini Bilin Onlara Sımsıkı Sarılın.

14 YORUMLAR

  1. Kesinlikle doğru fakat eksik bir liste olmuş. Bu listenin 3-4 katı kadar uzak durulacak insan tipi çıkarabilirim. Bu tür insanların sadece karşıdakini sinir etmek için var olduklarına inanıyorum.

  2. Sanırım ben “Kendi Menfaatini Her Şeyin Üstünde Tutan İnsanlar” grubuna giriyorum. Ama bu özelliği seviyorum sorunum yok henüz 😀

  3. Uzak durun kaçın, arkanıza bile bakmayın o derece 🙂 ama bunlardan bir tanesi genelde çevremizde kesinde bulunuyor en az biri, bu da bir gerçek

CEVAP VER