Dünyada hiç bir kimse mükemmel değildir. Aşk ile bir araya gelmiş iki kişi, birbirinin eksikliklerini tamamlayıp mutlu bir yaşam sürebilir. Aşık olduğunuz Erkek arkadaşınızın size uygun biri mi? Evlendiğinde sorun yaşayacak mısınız? Mutlu bir evliliğiniz olacak mı? 

İşte tüm bu soruların cevabını, Erkek arkadaşınız sizin için ideal bir koca mı burada bulabilirsiniz.

İdeal Bir Kocada Olması Gereken Özellikler,

1.Çözüm odaklı olmalı ve sürekli sorun çıkarmamalıdır.

Doğru bir erkek sadece güzel sözler söylemesini bilen kişi değildir. Anlaşmazlıklarda kendini kontrol edip, Zor zamanlarda başınızı yaslayıp sizi dinleyecek bir erkek olmalıdır.

2.Size muhtaç olmadan yemek hazırlayabilmeli.

Portakallı ördek yapmasını beklemek haksızlık olur ama en azından bir tabak meyve doğrayıp hem kendine hep size çok şık bir sürpriz yapabilir.

3.Hatalarınızı yüzünüze vurmak yerine sizi desteklemelidir.

Her insan hata yapabilir, yaptığınız hata karşısında sizi suçlamak yerine sizi desteklemelidir.

4.Detaylara önem vermelidir.

İlk buluşmanızda giydiğiniz kazağın rengini bilmesi çok önemli değildir. Ancak sizin ile ilgili bazı detayları bilmesi size verdiği önemi gösterir. Örneğin çayı şekerli mi şekersiz mi içiyorsunuz. Et yemeyi seviyor musunuz? gibi.

5.Zeki olmalıdır.

Uzaya roket fırlatacak bilgi birikiminde olmasına gerek yok. Yaşanılan kararsızlıklarda yön gösterici olması yeterlidir. İş hayatınız da yada kendi aileniz de yaşadığınız bir sorunda size akıl verip yol göstermesi yeterlidir.

6.Sizi güldürmeyi bilmelidir.

Espri anlayışı yüksek olan erkekler, sizin moraliniz bozukken bile iyi hissetmenizi sağlamayı başarabilen erkeklerdir.

7.Uzlaşmacı olmalıdır.

İdeal bir erkek her sınıftan insan ile anlaşmayı bilen erkektir. Bir polis bir tesisatçı veya nalet olası komşunuz ile şiddet kullanmadan anlaşabilmelidir.

8.Yanınızdan ayrılınca sizi unutmamalıdır.

Erkekler birden fazla konuya odaklanmakta zorlanırlar. Yanınızdan ayrılınca yada başka bir işe dalınca sizi ihmal etmemelidirler.

9.Fikirlerinize değer vermelidir.

Kararları birlikte alıyor olmak mutlu bir evlilik için çok önemlidir. Eğer ki kocanız yada koca adayınız ortak bir konuda sizinde fikirlerinizi alıyor ise şanslısınız demektir.

10.Ev işlerinde size yardımcı olmalıdır.

Eğer ki eşiniz size saygı duyuyor ise sizi bir hizmetçi gibi kullanmaz. Kocanız ev işlerinde size yardımcı oluyor en azından süpürge ile evi süpürüyor ise o erkek sizin için idealdir.

Şüphesiz ki her insan için doğruluk ve mutluluk kriterleri farklıdır. Ancak ilk tercihi siz olan biri mutlu evlilik için ideal kişidir.

 

 

13 YORUMLAR

  1. Sevgi var ise zaten bunların bir bölümünü otomatik olarak yapacaktır. Anlayış ve gerektiğinde alttan alma ilişkilerde çok önemli olduğunu savunuyorum. Bugün ki evlilikler 10yıl önceki flörtlerden daha çabuk bitiyor, sabır yok çünkü!

CEVAP VER