Normalde doğuştan şanslı ve mutlu çocukların haberlerini okumaya alışkınız. Ancak hayatın bir başka gerçeği ise doğuştan sakat olan çocukların varlığıdır.Bu liste de eksik yada fazla organlar ile dünyaya gelmiş çocukları göstereceğiz.

Okudukça karmaşık duygulara kapılacağınızdan şüphemiz yok. Çünkü hepsinin mutlu sonları olmadı, kimi tedavi oldu sağlığına kavuştu, kimi erken yaşta gözlerini hayata kapadı kimi ise tedavi masraflarından dolayı hayatlarına bu şekilde devam etmek zorunda kaldı.

1.Lakshmi Tatma

Adı, Hindu zenginlik tanrısından geliyor, ancak O sanıldığı kadar şanslı ve zengin değil, dünyaya 4 kol ve 4 bacak ile geldi. Bu şekilde dünyaya gelmesinin nedeni ise yapışık ikizinin anne karnında ölmesi ve onun kol ve bacaklarının miras olarak dünyaya getirmesidir. 2 yaşına geldiğinde en iyi 30 Hintli cerrahın girdiği ve 28 saat süren operasyon ile fazla kolları ve bacaklarından kurtuldu.

Lakshmi Tatma
Lakshmi Tatma

2.Nguyen Xuan Minh

Kafasında tuhaf bir deformasyon ile dünyaya gelen bu Vietnamlı çocuğun bu halinin sorumlusu tahmin ettiğiniz üzere ABD-Vietnam arasındaki savaş, ABD’nin kullandığı kimyasal silahların toprağa ve suya karışması sonucu gelecekte meydana gelen hasarların sadece 1 tanesine örnek Nguyen Xuan Minh. Ne yazık ki tedavi ve ameliyat masraflarını kimse üstlenmediği için yaşamına bu şekilde devam etmek zorunda.

Nguyen Xuan Minh
Nguyen Xuan Minh

3.Muhammed Kaleem

Hikayemizin kahramanı Hindistanlı Muhammed dünyaya normalden büyük elleri ile geldi. 9 yaşında geldiğinde ise bir çok doktorun katıldığı bir dizi operasyon ile sadece ellerinin büyümesini engellendi. Bu kadarı bile elleri ile basit işleri yapabilmesini ve hayatına devam edebilmesini sağladı.

Muhammed Kaleem
Muhammed Kaleem

4.Verdant Joshi

Joshi de bir önceki çocuk gibi orantısız büyüyen bir uzuva sahip, O’nun sadece sağ ayağı kontrolsüz şekilde büyümekte. Henüz bir cerrahi operasyon geçirmedi. Ailesinin de bu işlem için gerekli ekonomik gücü yok. Her gecen gün Jashi’nin ayağı büyümeye devam ediyor.

Verdant Joshi
Verdant Joshi

5.Charlotte Garside

Charlotte, dünyaya sadece 200 gramlık bir ağırlığa sahip olarak çok erken bir doğum ile geldi. doktorların yaşamış olmasına şaşırdıkları bebek şimdilerde 9 yaşında ve 1 kilo ağırlığında. Ancak tahminleriniz üzere kendisi bir cüce olarak hayatına devam etmek zorunda.

Charlotte Garside
Charlotte Garside

6.Tessa Evans

Fotoğraflar bir photoshop çalışması gibi görünsede minik Tessa’nın burnu doğuştan yok. Bu nedenle koku nedir bilmiyor, güzel yada çirkin hiç bir kokuyu alamıyor. Şimdilik yaşamına bu şekilde devam etmek zorunda.

Tessa Evans
Tessa Evans

7.Deepak Kumar Paswaan

Doğuştan şansız olan bir başka Hintli bebek ise Deepak Kumar Paswaan. Ancak o ailesinin maddi gücü sayesinde ameliyatlar ile fazlalık uzuvlarından kurtuldu. Şimdilerde yaşıtları gibi bir yaşam sürebiliyor.

Deepak Kumar Paswaan
Deepak Kumar Paswaan
Deepak Kumar Paswaan
Deepak Kumar Paswaan

8.Didier Montalvo

Sırtında kabuk benzeri bir yapı ile doğan Didier arkadaşlarının Ona taktıkları Ninja Kablumbağa lakabı ile uzun yıllar yaşamak zorunda kaldı. Ancak sonradan geçirdiği ameliyatlar ile sırtındaki yükten kurtuldu ve yaşıtları ile oynamaya devam etti.

Didier Montalvo
Didier Montalvo
Didier Montalvo
Didier Montalvo

9.Milagros Cerron

Perulu küçük kız ayakları birbirine yapışık olarak doğdu, Ancak o şanslı idi geçirdiği ameliyatlardan sonra ayaklarını bir birinden ayrıldı ve O yaşıtları ile aynı şartlarda oldu.

Milagros Cerron
Milagros Cerron
Milagros Cerron
Milagros Cerron

10.Pan Xianhang

Şimdilerde 11 yaşında olan bu erkek çocuğu balık pulu gibi bir deriye sahip, sürekli kaşıntı ve döküntü ile uğraşmak zorunda. Ne yazık ki tedaviye cevap vermiyor. Şimdilik bu şekilde yaşamak zorunda.

Pan Xianhang
Pan Xianhang

5 YORUMLAR

  1. Cok farklı bir paylasım olmus. Okurken epey şarşırdım. Dünya da ne gariplikler ve umarım her çocuk mutlu olur. Hele ki onların üzülmesine dayanamıyorum 🙁

  2. Çok ilginç aynı zamanda üzücü. Hindistan’da çok karmaşık bir yapı var bu yüzden bu tür hastalıklar daha çok görülüyor herhalde.

  3. Çok etkilendim, ne imkanlarımız var isyan ediyoruz 🙁 Çok şükür halimize. Rabbim şifa versin kardeşlerimize inşallah.

CEVAP VER