Yetişkin bayanların neredeyse tamamı saçlarını boyayıp rengini değiştiriyor. Bunu yaparken de marketlerde yada güzellik ürünleri satan yerlerden aldıkları kimyasal boyalar ile yapıyor. Siz de böyle yapanlardan biriyseniz, büyük ihtimal bu ürünlerin içeriğindeki zararlı kimyasallardan pek haberiniz yok demektir.

Kanserojen madde içeriklerinden dolayı bu ürünlerden vazgeçip, evde doğal yollar ile saç boyanızı kendiniz üretebilirsiniz.

Doğal yollar ile saçlarınızı boyamak için 7 seçenek vardır.

 

1.Kahve ile Saç Boyamak,

Kahve ile Saç Boyamak
Kahve ile Saç Boyamak

Her evde kahve mutlaka vardır, kendinize güzel bir kahve yapın ve soğumaya bırakın. Ardından içine 2 yemek kaşığı kadar saç kremi ekleyin ve karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra saçınıza uygulayın. 1 saat kadar saçınız da beklettikten sonra durulayın. Dilerseniz durularken sirke kullanın daha kalıcı bir renk olmasına katkı sağlayacaktır.

2.Çay ile Saç Boyamak,

Cay ile Saç Boyamak
Cay ile Saç Boyamak

Bu yol ile doğal saç renginize kavuşacaksınız. Esmerden sarışına yada sarışından esmere dönmeyi elbette beklemeyin 🙂 Bu yol ile beyazlarınızı ve doğal renginden çıkmış saçlarınızı kendi renginize döndürebilirsiniz. 2 su bardağı su içine 3-5 yemek kaşığı çay koyup kaynatıp soğumasını bekleyin, soğuyunca saç kremi ile karıştırıp saçınıza uygulayın. En az  saat bekletip ılık su ile durulayın. Saçlarınız orijinal rengine dönecektir.

3.Çeşitli Otlar ile Saç Boyamak,

Isırgan Otu ile Saç Boyama
Isırgan Otu ile Saç Boyama

Koyu bir ren için, biberiye, ısırgan otu, ada çayı. Sarı renk için ise, papatya, safran, ayçiçeği yaprağı kullanın. istediğiniz renge ait bitkiyi 30 dk boyunca suda kaynatın. soğuyunca saçınıza uygulayın.

4.Havuç ve Pancar Suyu ile Saç Boyamak,

Pancar Suyu ile Saç Boyamak
Pancar Suyu ile Saç Boyamak

Mevcut saç renginizi hafif kızıla döndürmek için, bir bardak havuç yada pancar suyunu saçınıza uygulayıp sarın. En az 1 saat bekleyip durulayın. İstediğiniz kırmızılığa kadar tekrarlayabilirsiniz.

5.Kına ile Saç Boyamak,

Kına İle Saç Boyamak
Kına İle Saç Boyamak

Kına doğal renk pigmentlerine sahiptir. Bir fincan kına tozunu, iki fincan limon suyu ile karıştırın. Karışımı en az 4 saat dinlendirin. Saçınıza sürüp tarayın. Saçınızı sarıp 2-3 saat bekletin. Ardından ılık su ile durulayın. Kırmızı ile turuncu renk arası bir renk elde edeceksiniz.

6.Limon ile Saç Boyamak,

Limon ile Saç Boyamak
Limon ile Saç Boyamak

Saç renginizi açmak mı istiyorsunuz?  Saçınıza sprey ile uygulayarak saçınızı tarayın. Yavaş etki gösterir o yüzden günde 2-3 kez tekrarlayın. Işıltılı parlak bir saça sahip olacaksınız.

7.Ceviz ile Saç Boyamak,

Ceviz Kabuğu ile Saç Boyamak
Ceviz Kabuğu ile Saç Boyamak

Eğer ki koyu kahve tonlarından hoşlanıyorsanız. Kuru ceviz kabuklarını kırıp 30 dk boyunca kaynatın. Soğuduktan sonra saçlarınıza uygulayın. En az 1 saat bekletin daha koyu bir ton istiyorsanız daha fazla bekletebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. arkadaşlar özellikle de bayanlara sesleniyorum ; saçlarınızı boyamayın,doğal görünün.daha çocuk yaşta kızlar saçlarını boyatıyorlar.yazık

CEVAP VER