Futbolcular herkesin hayalini kurduğu hayatı yaşıyorlar.Miyonlarca euro para kazanıyorlar.Hayatımızda bir kere dahi göremeyeceğimiz arabalara biniyorlar.Mankenlerle sevgililer ya da onlarla evliler. Dünyada kaç çocuk böyle bir hayatın hayalini kurmuyor ki.Ancak bu özenilen hayatı yaşayan insanlar buralara çok kolay şekillerde gelmelidir.Zaten klişeleşmiş tabirle zenginden futbolcu olmaz(Brezilyalı Kaká duymasın).Dünyaya büyük zorluklara başlamış, şimdi ise bir milyoner olan isimleri listelemeye çalıştık.

Cristiano Ronaldo

Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi ve en çok kazanan oyunculardan biri olan Ronaldo, hayata kimsenin istemeyeceği bir şekilde başlamış.3 kardeşi ile birlikte ufak bir oda da büyüyen CR7, Manchester United’a imza atmaya giderken ilk kez uçağa binmiş.

cristiano-ronaldo-cassandra-davis

Alexander Hleb

Ülkemizde de bir dönem forma giyen Beyaz Rusya’lı yıldız oyuncu Ukrayna’da yaşanan Çernobil faciasından hemen sonra dünyaya gelmiş.Babasının radyasyon şüphesi olan evleri yıkma işi olan Hleb’in küçükken top oynayabileceği yalnızca 1 tane ayakkabısı olmuş

Dani Alves

Şimdiler de Juventus forması giyen Brezilyalı sağ bek Alves, babasına yardım etmek için bazı günler sabah 4’de kalkarmış.Hava sıcaklığının 40 derecelere kadar günlerde çalışmak zorunda kalan Dani Alves hala o günlerin en mutlu zamanları olduğunu söylüyor.

Zlatan İbrahimoviç

Ego deyince dünyada akla gelen ilk futbolcu Zlatan olacaktır. Malmö şehrinin hiçte iyi şöhrete sahip olmayan Rosengard bölgesinde büyüyen İbra’nın küçük yaşlarda ailesi ayrılmış ve bazı günler antrenmanlara çalıntı bisikletlerle gitmiş.Her zaman egosu bu kadar yüksek miydi bilinmez ama Arsenal’in deneme teklifini ‘İbra denenmez’ şeklinde cevap vermesi biraz ipucu veriyor.

zlatan-ibrahimovic-arabasi

Frank Ribery

Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen Fransız süper yıldız, Fransa’nın kuzeyinde kenar mahallelerinden birinde büyümüş.Ufak yaşlarında inşaatlarda çalışmaya başlayan Ribery, hala o dönemini gururla anlatıyormuş

 

Luka Modriç

Real Madrid’in Hırvat orta saha oyuncusu Modriç, Hırvatistan bağımsızlık savaşı başladığında henüz 5 yaşındaymış ve savaşın ortasında bir çocukluk geçirmiş.Bu savaş boyunca mülteci kampında yaşamak zorunda kalan yıldız oyuncu futbola da bu kampta bulunan bir araba parkında başlamış

Neymar

Barcelona’ya transfer olana kadar tüm dünya merak içindeydi.Daha 24 yaşında ama Barcelona’nın üç başlı ejderha olarak nitelendiren hücum hattının sol tarafında(Neymar, Suarez, Messi).Bu başarıya ulaşmadan önce Brezilya’da büyükbabasının evinde annesi, babası ve kız kardeşi ile ufak bir oda da büyümüş.Hatta futbolunu geliştirmek için ailesinin birer obje olarak kullanmış.Şimdi oturduğu evde kaç oda var acaba.

Carlos Tevez

Juventus’un Arjantinli orta saha oyuncusu, insanların girmekten çekindiği uyuşturucu ve çeteleşmenin çok yüksek olduğu bir ortamda büyümüş.Hatta çarpık olan ön dişleri burada yaşadığı dönemlerden kalma bir hatıra.

claudia-ciardone

Alexis Sanchez

Arsenal’in Şilili başarılı kanat oyuncusu, çocukluğunun çok büyük kısmını babası olmadan geçirmiş.Annesine yük olmamak için küçük yaşından itibaren çalışmaya başlamış.Sanchez futbolcu olamasa madenci olacağını söylemiş.

1 YORUM

CEVAP VER