Para Para Para varlığı bir dert yokluğu yara, ne güzel söylemiş, Rüçhan Çamay. Para herkesin hayalini kurduğu nesne, kimileri aileden, kimileri yaptığı işten, kimileri şans eser, kimileri yasa dışı yollardan, kimileri de loto dan zengin olup paraya kavuşuyorlar.

Biz sizler için yasa dışı yollardan servetine servet katan dünyanın sayılı zenginleri arasına giren dünyanın en zengin 10 suç liderini derledik.

İşte buyrun;

10- Nicky Barnes

Tüm zamanların en kibirli ve kendini diğerlerinden üstün gören uyuşturucu baronudur, çok yüksek bir egoya sahipti, kazandığı paralar onu öylesine şımartmıştı ki uyuşturucu kaçakçılığı üzerine bir kitap bile yazmıştı.Servetinin Yüz Milyon Dolar olduğu söylenmektedir.

nicky-barnes-kimdir

9-George Young veya George Jung

Amerika Birleşik Devletlerinde adından kokain kralı olarak söz edilen, George Young, diğer bir deyiş ile George Jung ,1970-1985 yılları arasında ABD ‘deki uyuşturucu ticaretinin neredeyse tamamına hükmediyordu. Geçtiğimiz günlerde 73 yaşını kutlayan uyuşturucu baronu , ünlü yıldız Johnny Depp ile de bir hayli sıkı fıkı.Oynadığı Blow Filminin de fikir babasıdır. Kişisel serveti 100 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

george-young-kimdir

8-Al Capone

1930’lu yıllarda ABD ekonomisindeki zayıflıkları fırsat bilerek güç kazandı, O dönemin bir çok yasağından ortaya çıkan fırsatları değerlendirerek hem para hem ün hem politik güç kazandı. En kanlı ve sansasyonel olayı, en büyük rakibi Bugs Moran çetesine mensup silahsız 6 kişiyi 14 Şubat Sevgililer Günün’de polis kıyafeti giydirdiği adamlarına öldürtmüştür. Kişisel servetinin 130 milyon dolar olduğu bilinmektedir.

al-capone-kimdir

7-Rick Ross

1960 doğumlu Rick Ross aslında tam bir iş adamı, ince hesapları çok iyi yapan bir baron, kokain satışında ki ustalığı herkezin bildiği bir şey, ancak sivil bir polise kokain satarken yakanlandı ve 25 yıl ceza aldı, kişisel servetinin 600 milyon dolar olduğu konuşuluyor.

rick-ross-kimdir

6-Joaquin Guzman

Dönemin meksikalı ünlü körfez kartelleri ölünce meydan Joaquin Guzman’a kaldı. Meksika’dan Abd ye tnel kazıp bu tünel yardımı ile tonlarca uyuşturucuyu ülkeye soktuğu söylenir.1993 yılında biber kutularında Abd’ye uyuşturucu sokarken yakalanınca hapse girdi, 2001 yılında hapisten kaçtığı söyleniyor. Kişisel servetinin 1 milyar dolar olduğu biliniyor.

joaquin-guzman-kimdir

5-Griselda Blanco

Kokain ticaretinin Kraliçesi olarak ta bilinen Griselde Blanco 1970 ve 1980 lerde Miami de erkek rakipleri ile savaştı, burada erkek rakiplerine üstünlüğünü kabul ettirmesinde ki en önemli etken acımasız ve sert bir yapıya sahip olmasıydı. California da ABD polisine yakalandı ve 20 yıl ceza aldı. Kişisel servetinin 2 milyar dolar olduğu söyleniyor.

griselda-blanco-kimdir

4-Khun Sa

Kendisini gelmiş geçmiş en büyük özgürlük savaşçısı olarak nitelendiren Khun Sa, Dünyanın en çok aranan suçlularından biri. Myamar da merkezi hükümete karşı bir savaş veriyor. Öyle ki Abd başına 2 milyar dolar ödül koydu.. Uyuşturuca ticaretinden 5 milyar dolar serveti olduğu konuşuluyor.

khun-sa-kimdir

3-Dawood İbrahim

1955 Yılında Hindistan da doğan Dawood İbrahim kaçaçılık yaparak kendisini en zenginler sıralamasında üstlere taşıdı. Kişisel serveti 6 milyar dolar gibi olan Dawwod İbrahim listenin zirvelerine yakın geziyor.

2-Ochoa Kardeşler

Kolombiya da 1980 li yıllarda Pablo Escobar ile uyuşturucu işine giren Ochoa Kardeşler bu şekilde servetine servet kattı, daha açık tabir ile bir uyuşturucu imparatorluğu kurdular. bu işten kazandıkları para ile yaptıkları servet 6 milyar doları aşkın deniliyor.

ochoa-kardesler-kimdir

1-Pablo Escobar

Uyuşturucu deyince akla gelen ilk isin şüphesiz Pablo Escobar’dır. Hakkında bir çok rivayet vardır. Küçük yaşlarda mezar taşları çalıp bunları turistlere satarak yasa dışı işlere girdi. Eline bulundurduğu Medellin Karteli tüm dönemin uyuşturucu ticaretinin %90’ına denk geliyordu. hakkında bilinen efsanelerden biride çocuğu ısınsın diye 2 milyon dolar parayı yaktığıdır. kişisel servetinin 30 milyar dolardan fazla olduğu söyleniyor.

pablo-escobar-kimdir

CEVAP VER