Biradan aldığınız ilk yudumu hatırlayın, ilk votka içtiğiniz anı hatırlamaya çalışın ya da ilk rakı içtiğiniz anı. İlk seferler her zaman biraz gariptir. Bu listemizde ilk kez alkol alacak birinin bizler gibi çirkin anısı olmaması için lezzetli kokteyller hazırladık. Ancak unutmayın ki içki sadece eğlence için ve kararında içilmeli.

Biz olanolmus ekibi olarak rakıyı tercih ediyoruz ve deneyimlerimizi okumak için şu listemize göz atmak isteyebilirsiniz. Rakı nedir, neden içilir?

1 – Baileys

Viski ilk kez alkol alacaklar için oldukça güzel bir seçim. Bu seçimi daha da güzelleştirmek istersek, bunun cevabı kesinlikle Baileys. Diğer viski türleri gibi kadifemsi ve tatlı bir tadı var ve üstüne bir de İrlanda kreması eklenmiş.Aslında bu daha çok bir tatlıya benziyor, bu yüzden bazıları aslında alkol olduğuna inanmıyor.

Baileys nasıl içilir
Baileys nasıl içilir

2 – Appletini

Ülke olarak kokteyllere pek iyi gözle bakmıyoruz ancak kokteyller sadece alkolün saflığını almıyor. Meyveli, kokulu ve tatlı lezzetlerl elde edilen karışımlar ağızda müthiş tatlar bırakıyor.Appletini hazırlanış açısından da gayet kolay.
Bir ölçü vodkai 4 ölçü Dry Vermut, bir ölçü yeşil elma suyu ve buz.

Appletini Nasıl İçilir
Appletini Nasıl İçilir

3- Radler Beer

Bira sürekli içenler için sıradan bir gazlı içecek olabilir ancak ilk içimlerde sıkıntı yaratabiliyor. Biranın bu geniz yakan özelliğini ortadan kaldırmak için Radler birasını deneyebilirsiniz. Limonata karışımlı bira olarak yeni bir trend başladı ve uzun süre de devam edeceğe benziyor.

Radler Beer Nasıl İçilir
Radler Beer Nasıl İçilir

4- Sangria

Sangria, sevilen İspanyol menşeli bir içecek ve dünyadaki en lezzetli alkollü içeceklerden biri. Bununla birlikte, özelliği içeceğin tadı değil, meyvelerle yaptığı inanılmaz kombinasyondan geliyor. Sangriayı elma, üzüm, portakal, şeftaliler ve diğerleriyle servis yapabilirsiniz.

sangria nasıl içilir
sangria nasıl içilir

5 – Apple Cider

Alkollü içkiler dünyasına adım atmanın daha iyi bir yolu olmayabilir. Elma şırası, hafif, kokulu ve lezzetlidir. İçtiğinin içki olduğunun bile farkına varmazsın. İşin güzel tarafı içki içmeyenlere de hitap eden bir kokteyl ve içinde alkol olmadığından çok hoş bir içecek olabiliyor.

Elma Şırası Kokteyli
Elma Şırası Kokteyli

6- Amaretto Sours

Amaretto Sours kadınlar arasında oldukça popüler olan bir kokteyl. Tabii bu erkeklerin içmeyeceği anlamına gelmiyor. Oldukça lezzetli olan bu kokteyl de dikkat edilmesi gereken bir husus varki o da ne kadar içtiğinizin farkında olmamanız. Bardakları ardı arkasına yuvarladıktan sonra ciddi bir baş ağrısı ile uyanabilirsiniz.

Amaretto Sour Nasıl İçilir
Amaretto Sour Nasıl İçilir

7 – Schnapps

Pekâlâ, Shnapps ilk kez içki içenler için çok hoş bir karışım olmayabilir. Bu içecek, yaklaşık % 42 alkol seviyesi içeriyor. Bununla birlikte, inanılmaz meyveli lezzetiyle tamamıyla onu telafi ediyor. Schnapps güçlü olabilir, ancak dünyanın en lezzetli alkollü içeceklerinden biri. On kiraz, elma, portakal ve şeftali gibi lezzetlerde tüketebilirsiniz.

schnapps nasıl içilir
schnapps nasıl içilir

8 – Pimm’s

Pimm’s, Sangria’ya çok benzer, lezzetli meyvelerle tüketilen bir karışım. En büyük fark, cin bazlı bir kahverengi nektar olması. Ayrıca Sangria gibi harika bir tada sahip, sadece ilk kez içenler değil herkes bu tada hayran kalır.

Pimms Nasıl İçilir
Pimms Nasıl İçilir

1 YORUM

CEVAP VER