Mehmet Genç isimli Türk fotoğrafçı “Çok Güzelsin” temalı fotoğraf çalışması için yola 2015 yılında çıkmış amacı yaşlı yada genç bayanlara çok güzelsin diyerek verecekleri tepkilerinin fotoğraflarını çekmekmiş.

Aslında elektronik mühendisi olan Mehmet Gençer, sonradan bir çılgınlık yapıp dünya turuna çıkmaya karar vermiş. Seyehatleri hakkında www.rotasizseyyah.com adresi üzerinde bilgi ve fotoğraf paylaşan Mehmet Gençer’in takipçilerinden bir çok beğeni alıyor.

Sokak pazarında bir şeyler satan bir teyzemiz, resmi çekilmek istediğinde bir hayli ciddi bakmış kameraya, ardından genç bir kız gibi güzel olduğu söylenince mutluluğu kameraya böyle yansımış.

rotasiz-seyyah-1

Yine Kichwa yerlisi olan 74 yaşındaki Margarita Teyzemiz de ilk başlarda pek gülmemiş, ancak genç bir kız gibi güzelsin lafını duyunca kahkahayı basmış.

rotasiz-seyyah-2

77 yaşındaki Arhuaco yerlisi Zeraklin önceleri pek bi ciddi bakıyormuş makineye, ancak ana dilinde ona güzel olduğu söylenince yaşadığı mutluluktan ne yapacağını bilememiş anlaşılan.

rotasiz-seyyah-3

70 Yaşında Kichwa yerlisi olan Maria Doleres , genç kız gibi güzelsin iltifatı duyunca ne kadar da güzel gülümsemiş.

rotasiz-seyyah-4

Bir sokak pazarında bir şeyler satan yerli bir teyze, fotoğrafının çekilmesine izin verdikten sonra, ona güzel olduğu söylendiğinde mutluluk gözlerinden okunmuş.

rotasiz-seyyah-5

Kolombiya’da yaşayan Arhuaco yerlisi olan henüz 35 yaşındaki Diomayda utangaç yapısı ile fotoğrafçının dikkatini çekmiş, gülmemek için çok direnmiş, ancak güzelliğini duyunca utangaç bir gülümseme ile karşılık vermiş.

rotasiz-seyyah-6

17 yaşındaki Marubo yerlisi Mimba ve bebeği Maya, Fotoğraf çektirmemek için bayağı direnmiş, ancak 2 gün sonunda buna izin vermiş. O da tepkisini gülümseyerek göstermiş, güzel olduğunu duyunca.

rotasiz-seyyah-7

Brezilya’da yaşayan bu yerli teyzemiz, anlaşılan o ki bir hayli mutlu olup havalara girmiş, sizinde gördüğünüz gibi aşırı mutlu.

rotasiz-seyyah-8

Genç bir kız kadar güzelsin denildiğinde verilen o masum tepkinin en güzel örneği belkide.

rotasiz-seyyah-9

Wayuu yerlisi 100 yaşındaki bu teyzemiz grup içindeki en yaşlılardan, oda güzel olduğunu öğrenince gülümsemeden edememiş.

rotasiz-seyyah-10

Fotoğrafının çekilmesini kendi isteyen bir yerli, jest olarak ona güzelsin dendiğinde ise çok mutlu olduğu aşikar.

rotasiz-seyyah-11

Amozonda yaşayan, 64 yaşındaki Maruba yerlisi İwini-eva Kendisi Marubo yerlilerinin liderinin eşi, yani bir first-lady belkide daha hiç bu kadar mutlu olmamıştır.

rotasiz-seyyah-12

Epey utangaç bir  satıcı, bir hayli uğraştırmış fotoğrafçıyı, önce normal bir fotoğraf, ardından kulağına söylenen çok güzelsin lafından sonra çekilmiş başka bir fotoğraf.

rotasiz-seyyah-13

Arhuca yerlilerinden bu genç kız fotoğrafçıyı görünce köşe bucak kaçmış, fotoğrafçının yoğun ısrarlarına rağmen kapıyı açıp resmini çektirmemiş, en sonunda ama çok güzelsin lafını duyunca kapıyı biraz aralayıp bu gülümsemeyi göstermiş.

rotasiz-seyyah-14

33 yaşındaki Amazon yerlisi Meto, normal bir fotoğrafın ardından, ana dilince çok güzelsin dendiğinde verdiği tepki.

rotasiz-seyyah-15

Vücudunun yarısı felçli olan Mathilda, dişleri olmadığı iççin pek gülümsemek istememiş, ama güzelliğini duyunca o da dayanamamış.

rotasiz-seyyah-16

Kichwa yerlisi bu teyzemiz, fotoğraf çekileceğini duyunca gidip yeni kıyafetler giymiş, ardından güzel olduğu söylenince basmış kahkahayı.

rotasiz-seyyah-17

78 yaşındaki bir Marubo yerlisi, önce normal bir poz ardından güzel olduğunu duyunca verdiği o masum tepki.

rotasiz-seyyah-18

Julano’nun bir rahatsızlığı söz konusu değil, hava çok sıcak olduğu için güneşten korunmak için yüzüne bir maske yapmış, önce normal bir resim çekilmiş, ardından ise çok güzel olduğu söylenince gülümsemeden edememiş.

rotasiz-seyyah-19

1 YORUM

CEVAP VER