Pokemon’un yaratıcısı olan  Satoshi Tajiri çocukluk hayali olan böcek toplama işini gerçeğe dökerek Pokemon dünyasını yarattı.Yaratıkların birbiri ile savaştığı bu dünyadaki canavarlar yaratılırken gerçek dünyadan ilham alındı.Resmi olarak açıklanmasa da Pokemon ve hayvanların benzerlikleri bunu bize kanıtlıyor.Squirtle’ın kaplumbağa olduğunu hepimiz biliyoruz ama ya diğerleri.Karşınızda gerçek dünyada karşımıza çıkan 15 pokemon.

Heracross – Herkül Böceği
15 sanimetreye kadar uzayabilen en büyük kınkanatlılardan biridir.Baş kısmında öne doğru eğik boynuzları bulunur.Çürüyen odun ve ağaçların içinde yaşarlar.

heracross herkul-bocegi

Pidgey – İpekkuyruk
Meyve ve böceklerle beslenen orman kuşlarıdır.Kafasında bulunan tüyler bir tepe oluşturur.Bu özellikleri ile birlikte Pidgey’in haricinde Amerika Birleşik Devletleri başkan adayı Donald Trump’a da benzer.

pidgeyipek-kuyruk

Trubbish – Çöp Poşeti
Böyle bir Pokemon neden var anlamadım.Herhangi bir hayvana benzemiyor,bu bildiğin çöp poşeti ama pahalı olanlardan,yoksa bunların şeffaf ucuz olanı da var.

trubbish

siyah-cop-poseti

Sandslah – Pangolin
Geceleri mağaralarda saklanır ve geceleri avlanırlar.Tehlike sezdikleri anda top biçimine girerler.Tüm vücudu ve kuyruğu kiremite benzeyen pullarla kaplıdır.Vücudun alt kısmında kıllarla kaplıdır.Karınca ile beslenir.

sandslah

pangolin

Krookodile – Hint Gavyali
Ortalama 5 metre uzunlukta olur ve Pakistan,Hindisyan,Bangladeş bölgelerinde yaşar.Pokemon’un direk arak mantığını en güzel örneklerinden biridir.İsmi bile arak.

krookodile

hint-gavyali

Chatot – Sarı Maskeli Sevda Papağanı
İsminin bu adar güzel olduğuna bakmayın.Bildiğimiz muhabbet kuşu.Seriyi izlerken bir an Beşiktaş yada Babacık diyecek diye ummadım değil.

chatot

sari-maskeli-sevda-papagani

Mudkip – Aksolotl
En sevdiğim hayvanlardan biri.Ülkemizde değil ama bir çok ülkede ev hayvanı olarak besleniyor.Suda yaşıyorlar.Vücutlarının kopan parçalarını tekrar üretebiliyolar.Kopan kolunuzun yerine yeni bir tane üretebildiğinizi düşünsenize.

mudkip

aksolotl

Psyduck – Ornitorenk
Yarı deniz memelisi olan Ornitorek ler memeli sınıfına giren ama yumurtlayarak üreyen beş canlıdan biridir.Ördek gagalı, kunduz kuyrukludurlar.Erkeklerinin arka ayağında zehir bulunur.Avustralya’nın kanguru ve koala ile birlikte en ünlü hayvanlarından biridir.

psyduck

orintorenk

Shellos – Chromodoris Lochi
Denizde yaşayan ve Gaffur pijamasını üzerinden çıkarmayan canlı.Boyu yaklaşık 4 santimetre.Ülke olarak heralde çok önemsemedik ki Türkçe ismini bulamadım

shellos

choromodoris-lochi

Ekans – Dipsas İndica Yılanı
Güney Amerika’da yaşarlar ve genelde salyangozlarla beslenirler.Pokemon görünüş olarak direkt arakladığı canlılardandır

ekans

dipsas-indica

Eevee – Şivava
Biz onu ülke olarak Paris Hilton’un köpeği olarak biliyoruz.Hatta tikicanlarımız bu hayvancağızları çantalarında taşıyarak eziyet ediyorlar.Hayvanda halinden memnunmudur nedir, bize atlamaya çalış bişi yap.

eevee

sivava

Dialga – Mavi Deniz Tavşanı
Mavi ejderha da denilen salyangoz.6 santimetre kadardır ve bütün okyanuslarda yaşayabilir.Kendi türünü de yiyebildiğinden yamyam hayvanlar olarak adlandırılır.Erkek ve dişi üreme organlarını bünyelerinde barındırırlar.Bütün türler çiftleştikten sonra yumurtlayabilir

dialga

mavi-deniz-tavsani

Kangaskhan – Kanguru
Kanguru’yu da bilmeyen yoktur heralde.Zıplayarak giden ve kesesi olan sevimli hayvanlar.Pokemon için aynısını söyleyemeceğim ama çirkin bişi bu Kangaskhan

kangaskhan

kanguru

Luvdisc – Öpüşen Gurami
Genelde uzak doğu da yaşayan balıklardır.Bizlere öpüşüyormuş gibi görünen hareketleri aslında güç sınamalarıdır.Balık olsalar da labirent solunumu yapan canlılar olduklarından nefes almak için su yüzeyine çıkmaları gerekir

luvdisc

opusem-gurami

Muk – Blobfish
Tövbe Allahım canlıdan başka herşeye benzeyen bir canlı.Denizin 1 kilometre altında yaşarlar.Çirkin balık olarak da adlandırılırlar

muk

blobfish

CEVAP VER