Cinsellik bizim gibi ülkeler için her zaman çok büyük bir tabu oldu ve olmaya da devam edecek gibi gözüküyor. Ancak dünya da durum farklı, insanlar cinsellik hakkında konuştukça tabuları yıkıyorlar ve yanlış bilinenleri ya da sağlığa zarar verecek şeyleri ortadan kaldırıyor.

Kondom firması Durex bir araştırma yapmış ve seks konusunda en mutlu ülkeleri sıralamış. Zaten bu firmadan başka bu araştırmayı yapacak çılgınların sayısı bir elin parmaklarını geçemez.Yapılan araştırmalarda bir çok kriter kullanılmış. Bunlardan bazıları, partnerler arasındaki sevgi ve saygı, stres, orgazm yeteneği, zihinsel ve fiziksel sağlık, ön sevişme vb.

Her ülkenin kendine özgü kültürü var ve bunlar cinselliğe de yansımış durumda. Bazı ülkelerde ücretsiz cinsel eğitim verilirken bazı ülkeler daha korumacı yaklaşarak vatandaşlarının kendilerini yetiştirmesini bekliyor. Listemizde hangi ülkede insanların nasıl bir cinsellik yaşadığının araştırmasını bulacaksınız. İyi okumalar.

1- İsviçre

İsviçre’de insanların yüzde 21’i cinsel yaşamlarını mükemmel olarak tanımlıyor. Yüzde 32 lik bir kısım açıkca seks yaptığını dile getirebiliyor. Bu ülkede seks eğitimleri okullarda veriliyor. Bunun sonucunda kontrolsüz doğum oranları yok denecek kadar az durumda.

isvicreli-cift

2- İspanya

İspanyolların yüzde 90 lık bölümü cinsel hayatlarından memnun olduğunu söylüyor. Yüzde 25 lik bir kesim ise cinselliğini mükemmel olarak tanımlıyor.

3- İtalya

İtalya denince akla güzel yemekler ve şarap geliyor dimi. Evet orada yaşayan kadın ve erkekler bunlarla birlikte cinsel yaşamlarından da memnunlar. Yüzde 64 lik bir grup memnun olduğunu dile getiriyor.

4- Brezilya

Brezilya’da yaşayanların yüzde 82’si her hafta en az bir kere seks yaptığını söylüyor ve bu durumun mutluluklarında önemli etken olduğunu ifade ediyor.

brezilyali-cift

5- Yunanistan

Komşumuz Yunanisatan bu konularda her zaman açık görüşlü bir ülke oldu ve bu yüzden danışma hatları dahi kurdu. Burada cinsel hayatından memnun olan insanları oranı yüzde 51.

6- Hollanda

Kırmızı ışık bölgesi dersem sanırım herkes ne demek istediğimi anlayacaktır. Bunun üzerine bir de cinsel eğitim eklenince, bu konuda en mutlu ülkelerden biri Hollanda oluyor. Mükemmel olarak ifade edenlerin oranu yüzde 22

7- Meksika

Daha önce dünyanın en azgın ülkelerinden biri olan Meksika tatmin olmuşa benziyor. Ülkede yaşayan insanların çok büyük kısmı cinsel hayatında mutlu olduğunu söylüyor.

meksikali-cift

8- Hindistan

Hindistan’da bekaret kaybetme yaşı ortalama 22. Ancak ülkede hakim olan tantrik seks yüzünden midir bilinmez, cinsellik yaşayanlar oldukça memnun.

9- Çin

Çin’de politikacılar tarafından baskıcı bir yönetim sürmekte. Buna karşın Çinlilerin yüzde 78’i haftada en az bir kez seks yaptıklarını söylüyor. Sadece bununlada kalmayıp sanal seks ile teknolojiyi de sonuna kadar bu iş için kullanıyorlar.

10- Almanya

Alman halkı cinsellik konusunda oldukça ilerici bakıyor. Almanların yüzde 32 si bir gecelik ilişki yaşadıklarını ve bundan memnun olduklarını itiraf ediyor.

alman-cift

CEVAP VER