İnsanları hayalleri olan canlılardır, kimi iş ile alakalı kimi aşk, kimi para ile ilgili hayaller kurarlar. Yaptığı işte başarılı olmak üzerine hayal kuranların işine yarayacak başarıya ulaşmak için izleyecekleri yol haritasını hazırladık. Bu yolda yapmamanız gereken, söylememeniz gereken şeyler bunlar.

Faydalı olacağından eminiz. Her ne kadar İsviçreli Bilim Adamı olmasak ta sizler için çalıştık ve listemizi oluşturduk.Sakın ola ki bunları yapmayın.

İşimden Nefret Ediyorum,

isimden-nefret-ediyorum

Nefret ettiğiniz bir işiniz var ise burada başarılı olmanız nerede ise imkansızdır. Başarıya giden yolda yapmanız gereken en önemli şey sevdiğiniz bir iş ile uğraşmaktır.

Bu Hiç ama Hiç Adil Değil,

bu-hic-adil-degil

Eminiz ki bir çok insan hayatta haksızlıklar ile karşılaşıyor, zafere giden yolda haksızlığa uğramış olmak moralinizi ve motivasyonunuzu bozmasın. Hak ettiğiniz güzel sözleri duymamış olabilirsiniz. Ancak yolun sonu aydınlık. Kulağınızı kapatıp ileriye bakın.

Burada böyle yapılmaz,

burada-boyle-yapilmaz

Yanlışlarda ısrar etmekten sakının. Değişim ve yenilikçilik başarılı kişilerin aynasıdır. Geçmiş geçmişte kalmıştır, Gelecek yenilik ve değişim demektir.

Bu benim işim değil,

bu-benim-isim-degil

Başarılı kişi kendini diğer iş arkadaşlarından üstün görmeyen onlara da yardımcı olan kişidir. Paylaşmak ve alçak gönüllülük başarıya giden yolda en önemli faktörlerdendir.

Bu imkansız,

bu-imkansiz

Aslında imkansız diye bir şey yoktur, sadece kabul edilmiş yenilgi, ve tembellik vardır. böyle düşünerek yola çıkarsanız göreceksiniz, aslında imkansız olarak adlandırılan o işi başarı vermişsiniz.

Bu iş başka bir şekilde yapılmalıydı,

bu-is-baska-bir-sekilde-yapilmaliydi

Size verilmiş olan bir işi bitirememiş olsanız bile kendinizi suçlamayın ve geri kalan zamanınız da geçmişi ait pişmanlıklar ile değil gelecekte neler yapabileceğiniz ile meşkul olun.

Ne yazık ki başka bir seçeneğim yok,

ne-yazik-ki-baska-bir-secenegim-yok

Aslında insanlar, hayatının her anında bir çok konuda bir çok fırsat yakalarlar. Başarılı kişiler başarıya giderken sürekli yeni yollar denemişler ve asla pes etmemişlerdir.

CEVAP VER