Bazı bilgiler vardır ki olmadık zaman da hayat kurtarır, bu listemizde sizler için küçük ama gerektiğinde can kurtaran bilgileri bir araya getirdik. Okuyacaklarınızın kulağınıza küpe olmasını umuyoruz.

Pringles nasıl açılmalı?, Yemek nasıl ısıtılmalı?, Ekmek nasıl kesilmeli? gibi bir çok değerli bilgiyi bu listede görebilirsiniz.

Bu cipse bayılanların en büyük sorunu yedikçe azalan cips yüzünden son kalanları almak için dirseğe kadar kutuya eli sokuyor olmamız ve her yer yağ içinde. Belki de kolay bir yolu vardır.

Pringles Nasıl Açılır ve Yenir?
Pringles Nasıl Açılır ve Yenir?

Dünden kalan nefis bir makarnanız mı var dolapta ama buz gibi ısıtıp yemeniz lazım, çokta karıştırmadan tencereye alttan gelen ateşe göre şu şekilde yerleştirerek karıştırmadan ısıtıp afiyet ile yiyebilirsiniz.

Yemek Nasıl Isıtılır
Yemek Nasıl Isıtılır

Bir yemek yapıp her yeri o yemeğin bulaşığı ile kirletmek istemiyorsanız, karıştırıcı kaşığı bu şekilde tencerenizde bir delik var ise oraya sıkıştırabilirsiniz, daha az bulaşık ve kirli alan sağlamış olursunuz.

Tencere ve Karıştırma Kepçesi
Tencere ve Karıştırma Kepçesi

Bir koli dolusu kutu kola mı aldınız tek tek onu dolaba yerleştirmek yerine kutunun ön ve arka kısmını yırtıp onu dolaba koyup, eliniz ile kolaları tutup diğer eliniz ile karton kutuyu kendinize doğru çekin.

Dolaba Kutu İçecekler Nasıl Yerleştirilir
Dolaba Kutu İçecekler Nasıl Yerleştirilir

Kızlar artık tırnaklarınızı kırmadan anahtarlarınızı anahtarlığa dize bilirsiniz, tek ihtiyacınız olan bir zımba açacağı.

Anahtarlığı Açmanın Kolay Yolu
Anahtarlığı Açmanın Kolay Yolu

Hızlı bir soğutma için yapmanız gereken soğumasını istediğiniz şeyi ıslak bir peçete ile sarıp dolaba koymak, göreceksiniz 1-2 dakika içinde buz gibi olacak.

Dolapta Hızlı Soğutma
Dolapta Hızlı Soğutma

Ofis çalışanlarının büyük sorunlarından biri, yerinden ayrılan post-it’in bir yere yapışmaması, bunun için yapılması gereken doğru şekilde onu desteden ayırmaktır. Geriye doğru değil de, yapışkan bölgeden yan tarafa doğru desteden ayırır iseniz düm düz bir yapışkan kağıt elde edersiniz.

Post İt Yapışkan Kullanımı
Post İt Yapışkan Kullanımı

Eğer dondurucudan çıkardığınız kıymanın hemen erimesini istiyorsanız, onları dolaba koymadan önce mümkün olduğunda ince şekilde poşetlere yerleştirin. Böylelikle dolaptan cıkınca kısa sürece eriyecektir.

Dondurucuya Kıyma Nasıl Konmalı
Dondurucuya Kıyma Nasıl Konmalı

Ekmeği keserken mıncırıp hamur haline getirmekten bıktınız mı? o zaman ekmeği ters çevirip arka tarafından kesin, böylelikle yumuşacık ekmek parçacıkları elde edeceksiniz.

Ekmek Nasıl Kesilmeli
Ekmek Nasıl Kesilmeli

 

Epey kafamız karışmış olmalı?

3 YORUMLAR

CEVAP VER