Hepimiz bir çok meyve sebzenin kabuklarını soyduktan sonra çöpe atıyoruz, ancak güzellik uzmanları bazı meyvelerin kabuklarının doğal güzellik sağlayıcısı olduğunu söylüyor, biz bunları sizin için bir araya getirdik uygulayıp uygulamamak size kalmış durumda.

  • Elma kabukları ne işe yarar, Elmadan elde ettiğiniz kabuk artıkları ile göz çevreniz deki koyu renkleri yok etmeyi başarabilirsiniz.

elma-kabugunun-faydalari

  • Greyfurt kabukları ne işe yarar, Greyfurttan elde edilen kabuklar sayesinde, cildinize sürekli tonik etkisi yaratabilirsiniz.

greyfurt-yuz-temizligi

  • Patates kabukları ne işe yarar, Patates soyulduktan sonra çöp diye atılan kabuklar ise, göz altı torbalarında ki şişlikleri yok etmek için birebirdir.

patates-kabugu-faydalari

  • Karpuz kabukları ne işe yarar, yazın bol miktarda tüketilen ve çöpe atılan karpuz kabukları, köylerde büyük başlara yem olarak kullanılıyor, peki güzellik uzmanlarına göre ne faydası var, güzellik uzmanları bunun da ciltteki aknelere iyi geldiğini söylüyor.

karpuz-kabugu-faydalari

  • Avokado kabuğu ne işe yarar, Avokado kabuğu çok iyi bir nemlendiricidir, vücudunuzda kuruluk sorunu yaşadığınız eller ve ayaklar başta olmak üzere bir çok bölgeye taze soyulmuş avokado kabuğunu koyduğunuz da farkı göreceksiniz.

avokado-kabugu-faydalari

  • Muz kabuğu ne işe yarar, Muz kabuğunun iç kısmına evdeki toz şekeri sürüp, vücudunuza uyguladığınızda doğal bir peeling etkisi yaratmış olursunuz.

muz-kabugu-faydalari

1 YORUM

CEVAP VER