Her ülkenin kendine göre sokak lezzetleri vardır. Çok sevdiğimizden midir bilmiyorum, sanki bizimkilerin yanına yaklaşabilen yok gibi geliyor bana.Ağzınızın suyu akıtacak sokak lezzetleri listemizde.

Kokoreç

Avrupa Birliği şartları kapsamında kaldırılması çokça gündemde dolaştı.Kokoreç olmadan hayat olurmuymuş hiç.

kokorec

Tavuk Pilav

Maça giderken ayak üstü yenecek daha güzel bir yiyecek yoktur.Ciğerlisi de olur ama tavuklusunun yerini kimse tutamaz

tavuk-pilav

Gözleme

Köylü bir teyze açıyorsa tadı 5 kart artar.Üniversite zamanımda tecrübe ettiğim üzere öğrencileri hayatlarını kurtaran yiyeceklerdendir.

gozleme

Macun

Osmanlı Devleti’nden günümüze kadar gelen muhteşem lezzet.Artık eskisi gibi her yerde bulunmuyor.Görürseniz kaçırmayın derim.

macun

Midye Dolma

Bazı insanların midyeden midesi bulanıyor olabilir ama eşsiz bir lezzet.Aklıma her geldiğinde 20-30 tane yiyesim geliyor.Yanında bira ve yaz akşamı muhteşem üçlü sayılabilir.

082
082

Lahmacun

Lise okurken o kadar çok yedim ki bundan ondan sonraki 3-4 yıl ağzıma koymadım.Ancak öyle bir restauranta gidip yemeyeceksiniz, motorun arkasında satanlardan alacaksınız

lahmacun

Mısır

Eskiden sokaklarda gezen satıcılar vardı ama şimdi karşıma çıkmıyor.Yine de özellikle şehir merkezlerinde bolca bulunabilir.Közde mısır da çok güzel olur kaynamış mısırın tadı farklı.

misir

Kestane

Özellikle İstanbul’da mısır satanlar kestane de satıyorlar.Eskiden sobalı evlerde kışın vazgeçilmezi idi.Şimdi soba kullanan kişi sayısı azaldıysa da hala yapanların sayısı çok.

kestane

Ballı Ballı

Tatlı komasına girmek için daha etkili bir yiyecek yoktur. Resmini görünce bile canı çekiyor insanın.

balli-balli

Döner

Almanların bundan başka birşey yemediğimizi düşünüyor olabilir.Zengin, fakir,mavi yakalı,beyaz yakalı ne olursanız olsun ekmek arası döner yemediyseniz bu hayatta büyük bir eksiğiniz var demektir.

doner

1 YORUM

CEVAP VER